Haberler

MSI MAG B550 Torpedo Anakart Duyuruldu

Anakart üreticilerinden biri olan MSI, MAG ailesinin yeni üyesi MAG B550 Torpedo modelini piyasaya sundu. Yeni anakart 3. kuşak Ryzen işlemciler ve Ryzen 4000G APU’lar ile direkt uyumlu olarak çıkış yaptı. Buna ek olarak, çıkış yaptığında yeni kuşak Ryzen 4000 işlemciler ile uyumlu olacağını da belirtelim.

MAG B550 Torpedo, MAG ailesindeki başka tüm üyelerle tıpkı askeri temaya sahip. Tasarlanan gelişmiş 10 çift raylı güç sistemi, Ryzen 9 3950X üzere işlemcilerin güç gereksinimlerini kararlı bir biçimde sağlayabiliyor. Ayrıyeten anakart güç bloğunda bir pasif soğutmaya da yer verilmiş.

Bununla birlikte M.2 SHIELD FROZR pasif soğutma sistemi, PCIe 4.0 SSD’lerin sıcaklığını denetim altına almak için hazırlanmış. Ayrıyeten B550 anakartlarda PCIe 4.0 ekran kartları için de takviye sunulduğunu biliyoruz. Torpedo modelinde PCI Express yuvası çelik zırh ile destekleniyor ve elektromanyetik teşebbüsüne karşı muhafaza sağlıyor.

Hem ön hem de art tarafta bulunan Tip-C temas noktaları, en yeni USB Type-C aygıtlar için hazır halde sunulmuş. Wi-Fi kontağının olmadığı anakartta 2.5G kablolu temas destekleniyor. Unutmadan, anakartın giriş/çıkış kısmının esirgeyici ile kaplandığını da not olarak düşelim.

MSI, rastgele bir fiyatlandırma yapmasa da MAG B550 Torpedo modelini hayli donanımlı hale getirmiş. Gerçekten üst seviye anakartlardan pek geri kalır yanı yok.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı