Online Oyunlar

Motorlu Oyuncu Kulaklığı Inca Lapetos IGK-X10 İncelemesi

Bilhassa uygun fiyatlı bir oyuncu kulaklığı satın almak isteyen oyunculara hitap eden Lapetos IGK-X10

Kulaklığın üzerinde metal kulak köprüsü kullanılmış. Bu metal köprü epey sağlam ve esnek. Bu sayede kulaklığı başınıza takarken korkmadan esnetebiliyorsunuz.

Lapetos IGK-X10 Özellikleri Neler?

Lapetos IGK-X10, 7.1 sanal çevresel ses dayanağı sağlayabilen bir oyuncu kulaklığı. Bu sayede oyunlarda etraf seslerini rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Counter Strike ve PUBG üzere rekabetçi oyunlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz kulaklığın üzerinde sabit bir mikrofon da yer alıyor. Bu mikrofonu kullanmadığınız durumlarda gizleyemiyor yahut yerinden çıkartamıyorsunuz, lakin çok uzun olmaması, bunu keder haline getirmiyor doğrusu.

Kulaklıkta oyun kefini ve öte yandan müzik dinleme zevkini artıran bir öge ise aygıtın motor titreşimlerle desteklenmiş olması. Kablo üzerinde yer alan uzaktan kumandada göreceğiniz titreşim tuşu ile kulaklığın titreşimi açıp kapatabiliyorsunuz. Titreşimin şiddeti ülkü ölçüde ayarlanmış, ne çok yüksek, ne çok alçak; alttan alttan kendini hissettiriyor. Lakin uzaktan kumanda üzerine titreşimin şiddetini ayarlayabileceğimiz bir tekerlek de yerleştirilebilirdi. Bunu daha evvel incelediğimiz Redragon SIREN H301 modelinde görmüştük hatırlarsanız.

Uzaktan kumanda üzerinde titreşim tuşunun yanında ışıklandırma ve mikrofonu açıp kapatabileceğiniz tuş ile ses tekerleği de yer alıyor.

Oyunculara Özel RGB Işıklandırmalı Yapı ve Öteki Notlar

Evet, Lapetos IGK-X10, RGB ışıklandırmalı bir kulaklık modeli. Kulaklığın 50 mm’lik şoförlerinin dışında dönen RGB LED ışıklandırmalarla böylelikle oyuncuların seveceği bir model oluyor. Elbette bu ışıklandırmaları kullanmak istemediğinizde kapatabiliyorsunuz. Bu ortada mikrofon üzerinde de mavi bir ışık yer alıyor. Fakat bu ışık, uzaktan kumanda üzerindeki mikrofonu kapattığınızda sönmüyor, onun yerine RGB tuşuna bağlanmış olması üzücü.

Bu ortada kulaklığın kablosunun uzunluğu 2.1 metre civarında. Yüksek esnekliklte plastik bir materyalden oluşuyor, yani örgü kablo olmadığını da belirtmekte yarar var.

Lapetos IGK-X10, USB yoluyka tak ve kullan yapıyı benimsiyor. Rastgele bir yazılım vs. İle uğraşmanıza gerek yok. Bu süratli bir kullanım sağlayabilmek açısından hoş bir özellik. İncelediğimiz süreçte PC‘nin yanında PlayStation 5 plaformuyla da kullandığımız kulaklıkta, tekrar de bir yazılım dayanağı olması hoş olurdu. Bilhassa PC tarafında kulaklığın ses özelliklerini ayarlamak yahut en azından RGB ışıklandırmayı şekillendirmek güzel olabilirdi. Ama şu an kulaklıkta rastgele bir yazılım takviyesi yer almıyor.

Sonuç

Lapetos IGK-X10, sahip olduğu özelliklerle bir arada, oyuncu kulaklığı için yüksek bütçe ayıramayan ve performansıyla bu kategoride memnun edebilecek bir model arayan oyunculara hitap ediyor. 229 TL fiyatıyla şu an kategorisine uygun davranan Lapetos IGK-X10, 7.1 sanal ses dayanağı ve titreşim özelliğiyle değerlendirilebilecek bir model oluyor.

CHIP Online Notu: %80

+ Konforlu yapı
+ Sağlam metal kulak köprüsü
+ RGB ışıklandırma
+ Tak ve kullan
+ Ülkü uzunlukta kablo
+ 7.1 ses ve titreşim dayanağı

– Mikrofon ışığı
Yazılım dayanağı

Teknik Özellikler

  • Şoför 50 mm
  • Ses Takviyesi 7.1 Sanal Çevresel
  • RGB Işıklandırma Var
  • Frekans Aralığı 20Hz-15kHz
  • Azamî Güç 50mW
  • Mikrofon Hassaslığı -42 dB
  • Direnç 32 ohm
  • Kablo Uzunluğu 2.1 metre
  • Yük 392 gr.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gaziantep merkezden ben Timur Tunç. Merhaba paylaşımın inanılmaz hayran edici, tebrikler 22-02-2021 14:39:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı