Online Oyunlar

Microsoft, Xbox One X Hakkındaki Argümanları Kesin Bir Lisanla Yalanladı

Xbox Series X ve Xbox Series S şimdi 1 yılı bile doldurmuş değil. Lakin bu, Microsoft’un konsolları yeni ve daha ince dizaynlara geçireceği tarafındaki dedikoduları durdurmaya yetmemiş üzere görünüyor.

Fakat görünüşe nazaran bu dedikodular, en azından şu an için gerçeğe dönüşmeyecek. Xbox Lideri Phil Spencer, yeni bir donanımın yakında geleceği argümanını kesin bir lisanla reddetti ve yakın gelecekte bir Xbox Series X modelinin karşımıza çıkmasının kelam konusu olmadığını söyledi.

Spencer, bahis hakkında şu cümleleri kuruyor: “Önümüzdeki yıl çıkacak ve size bunu beklemeliydim dedirtecek hiçbir planımız yok. Series X ve S, piyasada yıllar boyunca kalacak konsollar. Onları geliştirirken zati bunu istedik, bu teknolojiyi seviyorum ve odak noktamız da bu.

İnce modeller yahut konsol yenilemeleri aslında yabancı olduğumuz bir husus değil. Xbox One X ve PS4 Pro, Xbox One’a ve PS4’e değerli ölçüde daha fazla güç eklemişti. Microsoft, 2016’da üç yıllık satıştan sonra Xbox One’ı Xbox One S modeliyle yenilemişti. Xbox One X, bir yıl sonra piyasaya sürüldü ve Microsoft’un mesken konsoluna 4K yeteneği ekledi. Microsoft ayrıyeten 2019’da bir Xbox One S All-Digital Edition da yayınladı.

Spencer, Xbox Series X/S ile ilgili olarak, “sadece yapmış olmak için donanım yenilemek zorunda değiliz” diyor ve ekliyor: “Daha evvel de söyledim, alt uçta daha acil fırsatlar bulabiliriz.

Yeniden de bu açıklamalar, ileriye dönük yeni bir Xbox donanımı görmeyeceğimiz manasına gelmiyor. Microsoft’un gelecekteki Xbox donanımı üzerinde çalıştığını ve Xbox Cloud Gaming için bir akış aygıtının imal etabında olduğunu zati biliyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı