Ücretsiz Oyunlar

Microsoft Teams, Kıymetli Bir Sonu Daha Aşarak Rakiplerine Gözdağı Verdi

Görünene nazaran Microsoft Teams yalnızca tanınan bir işyeri aracı olmakla kalmadı ve eğitim gayeleri için de kullanımı giderek artıyor. Uygulama, artık 100 milyondan fazla öğrenci ve öğretmene ev sahipliği yapıyor.

COVID-19 salgınının yüz-yüze tahsil üzerindeki tesirinin Microsoft Teams kullanıcılarının artışına sebep olduğu aşikar. 2019 öğretim yılı başlangıcında platformu yaklaşık yedi milyon öğrenci ve öğretmek kullanırken, Eylül 2020 tarihinde bu sayı 30 milyona ulaşmıştı. Şimdiyse kat kat üzerine çıkmış durumda.

Natürel ki Microsoft eğitim kesimini büyük potansiyeli olan bir pazar olarak görüyor. Firma, geçtiğimiz ay yaptığı duyuruda artık Microsoft Education eserlerini kullanan ve ortalarında öğretmenlerin, öğrencilerin ve fakülte üyelerinin bulunduğu 200 milyondan fazla kullanıcı olduğunu bildirmişti. Ayrıyeten firma, okullardaki çocuklara yönelik birkaç yeni donanım eserinin de tasarlandığını açıklamıştı.

Lakin Microsoft Education genel yardımcı lideri Eran Megiddo, gönderdiği bir blog yazısında artan Teams kullanıcılarına karşın firmanın eğitim alanında dinlenme moduna geçmemesi gerektiğini vurguladı. Google ve Apple gibilerinin de ortalarında bulunduğu öbür teknoloji firmaları da bu alanda gelir arttırma arayışındalar.

Hatta Megiddo, firmanın Windows PC’lerinin ekseriyetle sürat ve fiyat manasında Google’ın Chromebook’ları ile rekabet etmekte zorlandığını ve bunların eğitim pazarı için değerli etkenler olduğunu söyledi.

Teknoloji sağlayıcılarının okullar konusundaki rekabeti, klasik eğitim prosedürlerinde sorun yaşamayan çok az sayıda pazar bulunduğu için global bir çaba olarak öne çıkıyor. Her ne kadar Microsoft ortalarında Suudi Arabistan, Kenya ve Senegal’in de bulunduğu çeşitli ülkelerde önemli bir muvaffakiyet göstermiş olsa da, başkalarında Google’ın Chromebook’larının kullanım kolaylığı firmayı sıkıntı bir pozisyonda bırakıyor.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Iğdır merkezden ben Hakan Kara. Mrb paylaşımınız inanki çok güzel, sağolun 03-04-2021 02:02:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı