Haberler

Microsoft Edge, Temaslar İçin QR Kod Oluşturma Takviyesi Kazandı

Google, kısa müddet evvel yayınladığı Chrome 88 güncellemesi ile temaslar için QR kod oluşturma takviyesi getirdi. Bu özellik birinci olarak 2020’de yayınlanan Chromium Gerrit‘te ortaya çıkmıştı. Google’dan sonra artık de Microsoft bu özelliği Chromium tabanlı internet tarayıcısına getiriyor.

Microsoft Edge, Edge Canary’de temaslar için QR kod oluşturma özelliğini getiren yeni bir güncelleme yayınladı. Özellik Canary’de varsayılan olarak faal geliyor fakat tam sürümde manuel olarak aktifleştirilmesi gerekiyor.

Microsoft Edge için QR Kod özelliği nasıl açılır?

Kelam konusu tarayıcının tam sürümünü kullanıyorsanız, üstte da belirttiğimiz üzere manuel olarak açmanız gerekiyor. Bu ayar ise adım adım şu halde;

  1. Microsoft Edge’yi açın, adres çubuğuna edge://flags yazın ve Enter basın
  2. Açılan Denemeler penceresindeki arama çubuğuna QR Code yazın
  3. “Enable sharing page via QR Code” yazan ayarı Enabled olarak değiştirin
  4. Tarayıcıyı tekrar başlatın

Bu adımlar sonrasında adres çubuğunda QR Kod simgesini göreceksiniz.

Microsoft Edge ilişkileri için QR Kod nasıl alınır?

Özelliği aktifleştirmek için gerekli ayarları yaptıysanız, adres çubuğuna tıkladığınızda, çubuğun sağ tarafında QR Kod simgesi çıkacak. Bu simgeye tıkladığınızda, bulunduğunuz web sitesinin teması için QR kod oluşturabilecek ve bu QR kodu görsel olarak kaydedip gönderebileceksiniz.

Son olarak, kelam konusu özelliğin Canary ve Microsoft Edge 88’de bulunduğunu, bu sürümleri kullanmıyorsanız tarayıcınızı güncellemeniz gerektiğini belirtelim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı