Online Oyunlar

Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Geri Sayıma Geçti

Bu hafta içerisinde Microsoft‘un, oyuncuların son periyottaki gözdesi Discord’u almak istediği haberlere yansımıştı. Dün Wall Street Journal’ın yayınladığı habere bakılırsa da, bu satın alım için çok fazla beklememiz gerekmeyecek. WSJ, Microsoft’un satın alımı Nisan ayı içerisinde bitirmeyi planladığını söylüyor.

Habere nazaran bu satın alım, Microsoft’a 10 milyar doların üzerinde bir bedele mal olacak. Microsoft yetkilileri ve Discord cephesi ortasındaki özel görüşmelerin devam ettiği belirten WSJ, Discord’un yeni sahibinin Microsoft olması için artık günlerin sayıldığının altını çiziyor.

Şayet Microsoft Discord’u satın alırsa, bu satın alım şirket tarihindeki en büyük ataklardan biri olacak. Microsoft son büyük satın alımını, 2016 yılında LinkedIn’i bünyesine katarak yapmıştı.

Discord Nedir?

Discord, genel olarak bir sohbet platformu / uygulaması biçiminde tanımlanabilir. Ancak onu farklı kılan, ekseriyetle çevrimiçi oyun oynayan oyuncular tarafından kullanılması. Bu da Discord’u, oyun dünyası için kıymetli bir platform haline getiriyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı