Haberler

Micro Focus, Türkiye’nin Önde Gelen Siber Güvenlik Şirketi Atar Labs’ı Satın Aldı

Micro Focus, yaptığı bir açıklamayla Türkiye’nin başkan güvenlik şirketi Atar Labs’ı satın aldığını duyurdu. Atar Labs’ın siber güvenlik pazarındaki harika muvaffakiyetini temsil eden bu satın almanın bir kesimi olarak Micro Focus, şirketin tahlillerini kendi kapsamlı siber güvenlik tahlilleri portföyüne ekliyor. Atar Labs’ın gelişmiş güvenlik tahlili, tekrarlanan aktifliklerin otomatik hale getirilmesini, güvenlik tahlili verimliliğinin artmasını ve SLA, iş yükü ve yatırımın geri dönüşü tahlili dahil olmak üzere kapsamlı Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) tahlili sağlayan temel yetenekleri beraberinde getiriyor. Bu satın almayla birlikte Güvenlik Idaresi, Otomasyonu ve Müdahalesini (SOAR) mevcut ArcSight tehdit tespit yetenekleriyle bir ortaya getiren Micro Focus, müşterilerine reaksiyon ve müdahale etkinliklerini otomatikleştiren, tehditlere maruz kalma mühletini azaltan ve SecOps gruplarının verimliliğini artıran entegre seçenekler sunacak.

Türkiye açısından siber güvenlik alanında bir birinci olan bu mutabakat, Türkiye’deki yazılım ve eser geliştirme pazarını daha da geliştirecek çeşitli fırsatları da beraberinde getirecek. Micro Focus, global ayak izinin bir modülü olarak Türkiye’deki araştırma ve geliştirme laboratuvarının faaliyetlerini devam ettirecek.

Atar Labs CEO’su Burak Dayıoğlu, “Kendini teknoloji üretmeye adamış grubumuz ve büsbütün yerli ve ulusal kaynaklarla geliştirdiğimiz yenilikçi güvenlik tahlillerimizle kısa müddet içinde büyük başarılara ve birincilere imza atarak hem Türkiye’de hem de dünyada kendimizi kanıtladık ve ülkemize büyük bir kıymet kazandırdık. Micro Focus’un yaptığımız çalışmaları anlaması ve Atar Labs’a yatırım yaparak kapsamlı güvenlik portföyüne eklemesinden büyük bir heyecan duyuyoruz. Bu, müşterilerimize çok daha fazla kıymet sunabilmemize imkan tanıyacak” dedi.

Atar Labs satın almasını tamamlamaktan çok büyük heyecan duyduklarını belirten Micro Focus Türkiye Genel Müdürü Deniz Kırca da şunları söyledi: “Micro Focus CEO’muz Stephen Murdoch’ın geçtiğimiz yıl Türkiye ziyaretinde İstanbul ve Ankara’da yaptığı üst seviye görüşmelerin bu yatırıma olumlu bir tesiri olduğunu düşünüyorum. Türkiye’yi bölgesel ölçekte teknolojinin kıymetli bir kesişim noktası olarak görüyoruz ve Atar Labs’ın bölgedeki güvenlik inovasyonunda büyük rolü olduğuna inanıyoruz. Atar Labs’ın SOAR teknolojisinin gücü, Micro Focus ArcSight’ın tehdit tespiti özellikleriyle birleşerek müşterilerimize reaksiyon ve müdahale aktifliğini yönetmek ve otomatikleştirmek için entegre bir seçenek sunacak. Bu tehditlere maruz kalma mühletini azaltırken SecOps takımının aktifliğini artıracak.

Satın alma sürecinde Atar Labs’ın finansal danışmanlığını ise Core Finance yürüttü.

Ödüllü SOAR Platformu: Atar Labs

2017 yılında Bilkent Cyberpark’ta kurulan Atar Labs, Diffusion Capital Partners’tan aldığı 2.5 milyon Euro tohum yatırımıyla Türkiye’nin birinci ve tek siber güvenlik operasyon merkezi yazılımını geliştirdi. Güvenlik Idare Otomasyon ve Müdahale Robotu ATAR, güvenlik operasyon merkezlerine muhtaçlıkları olan sürat ve çevikliği kazandırıyor. Güvenlik operasyonlarında sık tekrar eden işleri otomatik hale getiren Atar sayesinde, operasyon merkezlerindeki uzmanlar otomasyonla birlikte çalışıyor. Böylelikle siber güvenlik operasyon verimliliği azamî seviyeye ulaşıyor.

Atar, 2018 yılında kendi alanlarında ezber bozan inovasyonlar gerçekleştiren teşebbüslerin seçildiği Red Herring Top 100 Küresel listesine girdi. Atar ayrıyeten, Cyber Defense Magazine tarafından verilen Cyber Defense Küresel Awards ödüllerinde ‘Son Teknoloji SOAR’ mükafatına layık görüldü.

Micro Focus Hakkında

Micro Focus, dünya genelinde 40 bin şirketin dijital dönüşümünü destekleyen kurumsal yazılımlar sunuyor. Güçlü bir analitik ekosistemiyle desteklenen portföyüyle şirketlerin dijital dönüşümün dört temel alanında işlerini yürütmelerine ve dönüştürmelerine takviye oluyor: Kurumsal DevOps, Hibrit IT Idaresi, Öngörüye Dayalı Analitikler, Güvenlik, Risk & Yönetişim. Mevcut ve yeni teknolojiler ortasındaki boşluğu dolduracak halde tasarlanan bu araçlar, şirketlerin iş süreçlerinde rastgele bir kesintiye neden olmadan işlerine devam edebilmelerine ve birebir vakitte dijital olarak dönüşebilmelerine imkan tanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bitlis merkezden ben Duru Güneş. Selamın aleyküm sayfan harbiden mükemmel, şukuladım 05-08-2020 02:14:51

  2. Adıyaman merkezden ben Hakan Kara. Selam siten gerçekten çok iyi, face de paylaştım 19-08-2020 02:04:29

  3. Yalova merkezden ben Diyar Acar. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 12-12-2020 12:48:07

  4. Isparta merkezden ben Mehmet Kaya. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hayran bıraktı, tebrikler 12-12-2020 13:03:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı