Haberler

M2 İşlemcili Mac Küçük Kazara Listelendi

WWDC 2022 aktifliğine sayılı saatler kaldı. Cupertinolu teknoloji devinin geliştirici konferansında yeni işletim sistemlerinin haricinde diğer hangi duyurulara imza atacağı merak edilirken, geçtiğimiz günlerde şirketin M2 işlemcili MacBook Air‘ı piyasaya süreceği sav edilmişti. Tüm bu savlar teknoloji basınını meşgul ederken bugün de Apple’ın M2 işlemcili Mac Küçük hazırlığı içerisinde olduğu ortaya çıktı.

Apple’ın resmi iş ortaklarından biri olan B&H Photo’nun internet sitesi üzerinden ezkaza listelenen yeni Mac Küçük modelinin 8 GB RAM’a, 256 GB dahili depolama alanına sahip olacağını ve şimdi resmi olarak duyurulmamış M2 işlemcisinden güç alacağını gözlemliyoruz.

M2 işlemcili Mac Küçük

Şimdilik, Apple’ın kelam konusu modeli bu akşam düzenlenecek olan WWDC 2022 konferansında duyurup duyurmayacağı bilinmiyor. Lakin, şirkete yakın birçok kaynak aktiflikte sürpriz bir M2 işlemci duyurusu ile karşılaşabileceğimizi lisana getiriyor.

Apple eserleriyle ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla isminden kelam ettiren Mark Gurman, geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu raporunda M2 işlemcili MacBook Air’ın WWDC 2022 etkinliğinde duyurulabileceğini argüman etmişti. Kelam konusu model hakkında kimi ayrıntıları da takipçileriyle paylaşan Gurman, M2 MacBook Air modelinin büsbütün yenilenen bir dizayna sahip olacağını ve yeni MacBook Pro modelinden aşina olduğumuz çentikli ekran tasarımıma da mesken sahipliği yapacağını söz etmişti.

Şirket tarafından gönderilen davetiyelere nazaran açılış konuşması evvelki etkinliklerde olduğu üzere evvelden kaydedilerek yayınlanacak. Fakat, sonlu sayıdaki geliştirici aktifliği Apple Park’tan canlı olarak takip edebilecek. Aktifliğin canlı yayını ise 6 Haziran yani bugün Türkiye saati ile 20:00’da yapılacak.

Etkinliği Apple Türkiye web sitesinden takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı