Haberler

M2 İşlemcili 13 inç MacBook Pro Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

WWDC 2022 aktifliği geldi çattı ve Apple’ın bir müddettir beklenen M2 işlemcisi görücü karşısına çıktı. Sahip olduğu teknik özelliklerle ön plana çıkan M2 işlemciden güç alan birinci aygıtlarda geliştirici konferansı sırasında duyuruldu. Bu aygıtlardan biri de M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro modeli oldu. Pekala, M2 çipli 13 inç MacBook Pro özellikleri ile kullanıcılara neler vaat ediyor? İşte karşınızda Apple’ın yeni 13 inç MacBook Pro modeli!

Bir evvelki jenerasyonla neredeyse birebir tıpkı dizaynla karşımıza çıkan yeni jenerasyon MacBook Pro’da yalnızca evvelki modelde yer alan çentik bulunmuyor. Ayrıyeten bu modelde Touch Bar da yerini koruyor. Tasarımsal açıdan önemli değişikliklere konut sahipliği yapmayan model, bahis performansa gelince farkını ortaya koyuyor.

WWDC 2022 etkinliğinde duyurulan M2 işlemcisinden güç alan yeni MacBook Pro 13, hem güç verimliliği hem de sunduğu performansla isminden kelam ettirecek diyebiliriz. Bu mevzuda M2 işlemcisinin hakkını sonuna kadar veren model, 24 GB’a kadar RAM, 2 TB’a kadar SSD depolama seçeneğine de mesken sahipliği yapacak.

M1’de yer alan GPU’ya kıyasla yüzde 25 daha güzel grafik performansı sağlayan 10 çekirdekli bir GPU’ya da konut sahipliği yapan M2 işlemcili MacBook 13, ayrıyeten yüzde 40 daha süratli Secure Enclave ve Neural Engine’i de bünyesinde barındırıyor.

Bunun haricinde ProRes kodlama ve kod çözme konusunda 3 kata kadar daha süratli görüntü sürece imkanı da sunan yeni jenerasyon MacBook 13, görüntü oynatırken de tek bir şarjla 20 saate varan bir pil ömrü de vaat ediyor.

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro fiyatı da aktiflik sırasında açıklandı. Tüm bu özelliklere sahip olan yeni kuşak MacBook Pro’nun 1299 dolardan başlayan etiket fiyatıyla raflardaki yerini alacağı tabir edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

48 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı