Haberler

M1X İşlemcili Mac Modellerinin Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

20 Nisan tarihinde düzenlenen Spring Loaded etkinliğinde M1 işlemcili iPad Pro ve iMac modellerini tanıtan Apple, artık de M1X işlemcili Mac eserleri üzerinde çalışıyor. Hatırlarsanız, daha evvelce paylaşılan raporlarla birlikte M1’in halefi olarak gösterilen işlemcinin M1X olarak isimlendirileceği ileri sürülmüştü. Hatta Apple, WWDC 2021 aktifliği için yayınlamış olduğu görüntünün etiketlerinde ezkaza M1X MacBook Pro ibaresine yer vermişti. Böylelikle Mac aygıtlara güç verecek olan bir sonraki ARM tabanlı işlemcinin nasıl isimlendirileceği dolaylı yoldan da olsa netlik kazanmıştı. Tüm bu gelişmelerin akabinde Apple’ın bir müddettir üzerinde çalıştığı M1X işlemcili Mac modellerinin ne vakit piyasaya sürüleceği aşikâr oldu.

Sağlam kaynaklar tarafında paylaşılan bilgilere nazaran, Apple’ın 2021’in dördüncü çeyreğinde yeni MacBook Pro modellerinin yanı sıra M1X işlemciyle güncellenmiş Mac Küçük modelini de tanıtabileceğini görüyoruz.

Şimdilik bu eserler hakkında elimizde net bir tarih bulunmuyor. Lakin Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği kestirim edilen iPhone 13 lansmanında, ayrıyeten yeni dizayna sahip 14 ve 16 inçlik MacBook Pro ve Mac Küçük’yi de tanıtabileceği düşünülüyor. Bunlara ek olarak yeni Mac eserleri için yayınlanan raporda Kasım ayı da ön plana çıkıyor. Bu yüzden yeni kuşak modellerin net olarak Eylül’de tanıtılacağını söyleyemiyoruz. Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen kaynaklar yeni Mac eserleri için Eylül ya da Kasım ayını işaret ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı