Haberler

LG’den Kompakt Hoparlör: LG XBOOM 360

Konik-silindirik bir dizayna sahip eser, nerede durursa dursun, LG’nin konik gövde biçimiyle birleşen ses teknolojisi sayesinde tüm hayat alanını doğal, kaliteli ve çok istikametli sesle doldurmayı amaçlıyor. Hoparlörün bu formu, sesin etkileyici güç ve netlikle her tarafa yayılmasını amaçlıyor.

LG XBOOM 360’ın cazip konik silindirik formu yalnızca göze güzel gözükmekle kalmıyor, birebir vakitte hoparlörün distorsiyonsuz reflektör yapısına ahenk sağlama fonksiyonunu de yerine getiriyor. Birden fazla şoföre sahip standart hoparlörler, sesi hudutlu bir alan içinde dağıtıyor. Bu parametrelerin dışında kalan ses, eşit olmayan basınç nedeniyle bozulabiliyor. Bu da sesi tam olarak alabilmek için dinleyicinin bir noktada durması gerektiği manasına geliyor. LG’nin bu problemleri gidermek uyguladığı yeni patentli optimal reflektör yapısı teknolojisi, sesin alan içinde her tarafa daha uzağa dağılmasını sağlıyor. Yani kullanıcıların artık müzik dinlemek için hakikat noktayı bulmaya çalışmasına gerek kalmıyor. XBOOM 360, ister içeride ister dışarıda olsun, dinleyicileri güçlü, detaylı sesle sararak her müzik çeşidine üç boyutlu bir canlılık duygusu getiriyor.

XBOOM 360’ın birinci sınıf ses ünitelerine sahip hoş dış yüzeyinin altında, titanyumdan yapılmış tweeter hakikat tonda tizler yayarken cam elyaftan yapılmış woofer ise ağır ve dinamik baslar oluşturarak yüksek ses kalitesi sunuyor. Tweeter’ın titanyum diyaframı, yüksek frekans aralığında üstün performans ve yanlışsız çoğaltma için doğrusal bir frekans oluşturuyor. Ayrıyeten, hoparlörün sağlam cam elyaf woofer’ı, net, doğal bir orta aralık yansısı ile dinamik bas üretiyor. LG XBOOM 360, güçlü şoförleri ve güçlü 120 W çıkış kombinasyonu sayesinde, rastgele bir odayı yahut alanı harika bir müzik dinleme alanına dönüştürüyor.

LG’nin en yeni kablosuz hoparlörü, günümüz tüketicilerinin talep ettiği çok taraflılık ve çok duyusal tecrübesi sağlamak üzere tasarlandı. LG XBOOM 360, üç farklı ön ayarlı (Ortam, Tabiat ve Parti) 360 derecelik ortam aydınlatmasının yanı sıra, XBOOM uygulaması ile birlikte kullanıldığında 16,8 milyon renk ortasından özelleştirilebilir aydınlatma seçeneği ile ses efektleri sayesinde her durum için gerçek atmosferi yaratabiliyor. Uygulamada, çok sayıda kesimin karıştırılmasına ve ses efektlerine müsaade veren, kalabalıkları şad edecek DJ Effect özelliği de bulunuyor. Hoparlör, tek bir şarjla 10 saat dinleme keyfi sunuyor. Eser, kolay kolay taşınabilmesi için yerleşik bir metal kola ve her ortama anında sıcaklık ve tarz getiren şık, son derece güçlü bir kumaş kaplamaya ve bordo renge sahip.

En değerlisi, XBOOM 360, LG’nin etraf üzerindeki tesirini azaltma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Kısmen geri dönüştürülmüş plastikten ve öteki tüketim sonrası materyallerden üretilen eko-bilinçli speaker, İsviçre’deki SGS Société Générale de Surveillance SA’dan Eko-Ürün sertifikası, Underwriters Laboratories’den Çevresel Argüman Doğrulaması ve Control Union Sertifikalarından Global Geri Dönüştürülmüş Standart onayı almış durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı