Haberler

LG ve Highbrow, Çocuklara Uzmanlarca Hazırlanmış Eğitim İçeriği Sunuyor

LG Electronics (LG), çocuklara yönelik, reklam içermeyen görüntü eğitim platformu Highbrow’u, LG TV Uygulama Mağazası aracılığıyla 145 ülkedeki LG TV müşterilerine sunuyor. LG’nin webOS 4.0 ve üzeri sürümlerine sahip 2018 model ve üstü Smart TV’leri, Highbrow’un 11 yaşına kadar olan çocukların, ebeveynlerin ve eğitimcilerin gereksinimlerine ve yaşlarına uygun, geniş eğitim içeriğini sunan birinci TV’ler olma unvanına sahip oluyor.

Highbrow uygulaması, özel teknolojiyle itinayla seçilmiş ve şahsileştirilmiş bir izleme tecrübesi için her öğrencinin yaşına ve ilgisine uygun, ilgi alımlı bir eğitim görüntüleri yelpazesi sunuyor; bilim, beşeri bilimler, matematik, müzik, sanat, yabancı lisanlar ve daha pek çok mevzuyu kapsayan 10.000’den fazla görüntüden oluşan kitaplığından tekliflerde bulunuyor. Highbrow, yeni ve ilgi cazip bir içerik sunmak için, ortalarında megahit Baby Shark müziği ve görüntüsüyle tanınan Pinkfong’un da olduğu 200’den fazla global içerik sağlayıcısı ile birlikte çalışıyor. Küresel olarak sağlam bir çevrimiçi öğrenme platformu olarak Highbrow, dünya çapında yüzden fazla okulda kullanılıyor.

Uzaktan eğitim öğrencilerin ömürlerinin bir kesimi olmaya devam ederken, Smart TV’ler en çok tercih edilen eğitim araçlarından biri haline geldi. LG Smart TV’ler halihazırda birçok eğitim uygulamasıyla öğrencilere geniş bir eğitim içeriği yelpazesine erişim sağlıyor. TV’lerin kullanıcı dostu arayüzü, Türkçe sesli komut özelliği ve hareket sensörlü Sihirli Kumanda’sı her yaş için uygun bir kullanıcı tecrübesi sunuyor.

LG TV’lerin ekran yansıtma özellikleriyle, uyumlu akıllı telefonlardan, tabletlerden ve PC’lerden gelen içerik, Android’de LG Magic Tap, Apple aygıtlarında da Airplay2 kullanılarak TV ekranına yansıtılabiliyor. 2021 model LG TV’lerde bulunan Magic Tap özelliği uyumlu akıllı telefonların NFC aracılığıyla LG’nin Sihirli Kumanda’sına bağlanmasına imkan tanıyor. Bu da öğrencilerin eğitim içeriklerine daha kolay odaklanabilmesi için TV’nin sesini kablolu ya da kablosuz kulaklıklar aracılığıyla çarçabuk duymalarını sağlıyor.

LG, üstün manzara kalitesini sunmak kadar izleyicilerin gözlerini muhafazayı da kıymetli bir öncelik haline getiriyor. LG OLED TV’ler düşük mavi ışık oranı ile göz yorgunluğunun önüne geçiyor. Sağlam milletlerarası sertifikasyon kuruluşları TÜV Rheinland ve UL tarafından “göz dostu” olarak onaylanan LG OLED TV’ler göz konforu için önerilen en az %50 standardının çok daha altında bir kıymette mavi ışık yayıyor ve gözleri rahatsız etmeyecek titreşimsiz bir imaj sunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

15 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı