Ücretsiz Oyunlar

Kaybolan SSD, Dark Web’de Ortaya Çıktı. Ortaya Çıkartan ise Bir YouTuber!

Bulut merkezli bir Fransız şirketi olan Scaleway, geçtiğimiz günlerde resmi blogunda çok farklı bir kıssa paylaştı. Scaleway CEO’su Yann Lechelle, blog gönderisinde şirketinin bir yıl evvel Scaleway’in data merkezlerinden birinden başkasına geçiş seyahati sırasında bir SSD kaybettiğini söyledi. Bu, transfer seyahatinin “güvenli” olarak nitelendirilmesine karşın gerçekleşmişti.

Lakin tahminen de inanılmaz bir formda firma, kayıp SSD’sine hayırsever bir YouTuber sayesinde tekrar kavuştu. YouTuber, bu SSD’yi karanlık web’deki bir siteden kurtardığını belirtti. Kahraman YouTuber’ın kimliği ise şimdi açıklanmadı.

Bu YouTuber, görünüşe nazaran izleyicileri için bilgi silme ve data kalıcılığı ile ilgili bir bahis hazırlıyordu ve bunun için bir SSD almak istiyordu. Sitelerden birinde kayıp SSD ile karşılaştığında da muhtemelen videosu için yedek bir şoför aramaktaydı. YouTuber, SSD’yi aldıktan sonra çabucak Scaleway ile bağlantıya geçti. Scaleway’e şoförün ziyan görmeden iade edildiğini ve içindeki bilgilerin kopya ve gibisi olmadan hala yepyeni durumunda olduğuna dair de garanti verdi.

Bu olay sayesinde şirket, taşıma sürecinin tam kontrolünü gerçekleştirdiğini ve mümkün olan her yerde gerekli değişiklikleri yaptığını tez etmekte. Taşınan depolama ve ortam, artık sertleştirilmiş kasaların içindeki GPS özellikli izleyicilerle güncellendi.

 Konu polis tarafından hala araştırılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı