Ücretsiz Oyunlar

Katlı Konutlarda Meselesiz Wi-Fi Nasıl Sağlanır?

Kovid salgını hayatımızı çok değişik biçimlerde etkiliyor. Örneğin pek çok kişi büyük kentleri riskli bulduğundan yazlıklarda devamlı kalmayı tercih etti. Daima yazlığında kalmayan küme ise yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yazlığına gitmeye başladı. Buna paralel olarak genelde çok katlı olan yazlık meskenlerde Wi-Fi kalitesi sorunu gündeme geldi. Dünya kablosuz ağ pazarının lideri TP-Link®, katlı meskenlerde Wi-Fi sıkıntılarının nasıl, hangi eserlerle çözülebileceğini açıkladı.

İki ya da daha çok katlı olan meskenlerde her katta güçlü Wi-Fi ilişkisi kıymetli bir sorun. Günümüzde ağa bağlı aygıt sayısı çeşitlendiğinden ve sayıca arttığından konutun her yerinde güçlü, kaliteli ve inançlı Wi-Fi bağlantısı kıymetli bir muhtaçlık. İnterneti konuta getirmeyi sağlayan modemler, pek çok vakit bu muhtaçlığı tek başına çözemiyor ve konutların tipi, yapısı, kullanıcıların muhtaçlığına nazaran farklı ağ eserleri kullanılması gerekiyor. Tek katlı konutlar, apartman daireleri için Wi-Fi menzilini genişleten eserlerin bu sorunu çözmek için genelde kâfi olduğunu söyleyen TP-Link Teknik Müdürü Lider Tayanç, katlı meskenlerde ise menzil genişleticilerin kâfi olamadığını belirtiyor.

Katlı meskenler için ülkü ağ tahlili: Powerline adaptörler

Katlı meskenler için en ülkü ağ tahlilinin powerline adaptörler olduğunu açıklayan Tayanç, “Evin elektrik çizgisini interneti taşıyan bir ağ haline getirmeyi sağlayan powerline adaptörler, konut kaç kat olursa olsun, taban, duvar kalınlığı üzere aksiliklerden etkilenmeden elektrik prizi olan her yere interneti taşıyabiliyor” diyor. Bu eserler sayesinde kablo çekmeden, bir yerleri kırıp dökmeden her kata ister kablolu ister kablosuz olarak internetin taşınabildiğini vurgulayan Tayanç, prize takılıp kullanılan bu adaptörlerin her yere rahat taşınabilmesi avantajının da olduğunu belirtiyor.

Genelde ikili adaptörler halinde satılan powerline’ların heyetimi ve kullanımı da son derece kolay. Bir adaptör Ethernet kablosu ile modeme bağlanıp elektrik prizine takılıyor. Bu adaptörün fonksiyonu, modemden aldığı sinyali elektrik sınırına aktarmak ve takıldığı yerde sabit kalması gerekiyor. Bundan sonra öbür adaptör ya da adaptörler internete bağlanmak istenen yerdeki prize takıldığında o bölgede de internet erişimi gerçekleşiyor. Bu adaptörler ise rahatlıkla konutun istenen yerine taşınabiliyor; o anda nerede internete erişim gerekiyorsa o odadaki prize takılabiliyor.

Mesh ve powerline teknolojilerini buluşturan hibrid tahlil: Deco P9

Lider Tayanç, katlı konutta hiç kesinti olmadan internete bağlı olarak dolaşmak isteyenler için en uygun tahlilin ise Deco P9 ürünü olduğunu belirtiyor. TP-Link’in Mesh ailesi olan Deco serisinin bu özel eseri, powerline teknolojisiyle Mesh ağ teknolojisini birleştiren hibrid bir tahlil. “Katlı konutumda hiçbir eser ile Wi-Fi problemimi çözemedim diyen kullanıcılarımız, Deco P9 ile meselelerini çözüyorlar. Bir powerline üzere elektrik çizgisini internet sınırı haline getiren Deco P9, birebir vakitte Mesh teknolojisinin sağladığı birebir ağ ismi ve şifre ile kesintisiz ilişkiyi da sunuyor” diyen Tayanç, ikili ya da üçlü paketler halinde satılan Deco P9’un gerektiğinde öteki Deco üyeleriyle birlikte de kullanılabildiğini vurguluyor.

Powerline adaptör ya da Deco P9 kullanımı için katlı konutlarda elektrik sınırının tek fazlı olması gerektiğini belirten Tayanç, birden çok fazlı katlı meskenler için powerline teknolojisinin uygun olmadığını söylüyor. “Bu tıp yapılar için ülkü Wi-Fi tahlili, yeniden Mesh teknolojisi. TP-Link’in çok geniş olan Deco Mesh ailesinin farklı üyeleriyle katlı meskenlerde farklı tahliller oluşturulabiliyor” diyen Tayanç, konut tipi nasıl olursa olsun her Wi-Fi sorunu için TP-Link’te bir tahlil olduğunu vurguluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı