Ücretsiz Oyunlar

İşte Uzaktan ya da Konuttan Çalışanlar İçin WiFi Tahlili

Pandemi periyodunda konuttan çalışanlarına kimi şirketler taşınabilir internet dayanağı sağladı. Bu nedenle taşınabilir internet ağı kuran aygıtlara talep arttı. Olağanda yaz aylarında, tatil periyotlarında aslında bu aygıtlara ilgi artıyordu. Bu yıl daha artan bir talep yaşanan bu aygıtlara TP-Link®, yeni bir model ekledi. 4G yönlendirici (router) olarak tanımlanan TL-MR100 modeli, hem sabit interneti dağıtma vazifesi görüyor hem de taşınabilir WiFi ağı oluşturabiliyor. Bu nedenle her yerde, her vakit basitçe internet ağı kurmayı sağlıyor ve sabit interneti yedekleme gayesiyle da kullanılabiliyor.

Sabit internetin olmadığı örneğin şantiye üzere yerlerde, daima hareket halinde olan taşınabilir satış noktaları ya da karavan üzere araçlarda 32 aygıta kadar WiFi ağı kurmayı sağlayan TL-MR100, ayrıyeten sabit internet aboneliği tercih edilmeyen yazlık konutlar için de uygun bir tahlil. 4G yönlendiricilerin öbür yönlendiricilerden en kıymetli farkı, üzerlerinde SIM kart yuvası yer alması. Bu yuvaya takılan bir veri çizgisi ile çabucak kurulup çalışır hale gelen aygıt, her yerde taşınabilir bir ağ oluşturmayı sağlıyor. WiFi kontağın yanı sıra TL-MR100 modelin üzerinde yer alan dört adet LAN girişine PC, TV, oyun konsolu üzere aygıtlar kablo ile de bağlanıp ağa dahil olabiliyorlar.

4G LTE dayanaklı olan aygıt ile 300Mbps kablosuz ilişki suratlarına ulaşılabiliyor. İndirme suratı ise 150 Mbps olan TL-MR100, rastgele bir yapılandırma gerektirmiyor; tak ve çalıştır özellikli. Dünya genelinde pek çok servis sağlayıcı ile uyumlu olan aygıt, yurtdışında da rahatlıkla kullanılabiliyor; FDD-LTE ve TDD-LTE takviyeleri bulunuyor.

Her Yerde ve Inançlı WiFi…

TL-MR100, her yerde basitçe WiFi ağı oluşturmakla kalmıyor; ağın ve bağlanan aygıtların güvenliğini sağlayan özelliklere de sahip. Gelişmiş yazılım özellikleri ile inançlı ağ kuran yönlendiricinin, tıpkı vakitte Ebeveyn Kontrolü, Konuk Ağı üzere özellikleri bulunuyor. Mesken kullanımlarında bilhassa çocukların internette daha inançlı olmaları için Ebeveyn Kontrolü özelliğinden aileler basitçe yararlanabiliyorlar. Ziyanlı web sitelerinin engellenmesi, internette olunacak vaktin belirlenmesi, çocukların bağlandığı siteleri denetim etme üzere tüm süreçler basitçe yapılabiliyor. Bu özellik kurumsal kullanımlarda da farklı çalışanların farklı irtibat ayarları olması istendiğinde kullanılabiliyor.

Ayrıyeten Konuk Ağı özelliği sayesinde, çalışanlar ya da aile üyeleri dışındakilerin bağlanabileceği, farklı ağ ismi ve şifreye sahip Konuk Ağı oluşturulabiliyor. Basitçe oluşan bu ağ sayesinde işyerinin ya da ailenin ağı ve şifresi diğerleriyle paylaşılmamış oluyor.

Üzerinde iki adet gelişmiş LTE anteni ile güçlü bir WiFi ağı kurabilen TL-MR100, üniversal uyumluluk sağlamak için alanlarda yıllarca test edilmiş, inançlı bir aygıt. Konuttan çalışmanın arttığı günümüzde hem sabit hem taşınabilir interneti bir ortada kullanıp, yedeklemeyi de sağlayan aygıt Türkiye’de KDV dahil 95 USD fiyatla satışa sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı