Android

iPhone 14 Serisi, 120 Hz LTPO OLED Panellere Sahip Olacak

iPhone 13 serisi piyasaya sürüldüğünde ekranlarının yenileme suratı 60 Hz olarak belirlenmişti. Fakat iPhone 13 Pro modelinde bu durum farklı. iPhone 13 Pro modeli, 120 Hz LTPO OLED panellere sahip olacak. Apple’ın 120 Hz LTPO OLED panelleri sırf iPhone 13 Pro’da kullanmasının sebebi ise panelleri sırf Samsung’un üretiyor olması ve Samsung’un da kâfi üretim kapasitesine sahip olmaması. Artık ise yeni kuşak iPhone 14 serisi ile birlikte bu durum değişecek üzere görünüyor.

LG, Apple’a LTPO OLED panellerini tedarik etmek isteyen şirketlerden biri. Şirket, gerekli panelleri gelecek yıl üretmeye başlamayı planlıyor.  Böylece üretilen panel ölçüsü ve panellerin üretim suratı artmış olacak. LG, The Elec’te yer alan habere nazaran birinci olarak iPhone 14 serisi için LTPO OLED panelleri tedarik edecek. Şirket bunu yapabilmek için LTPO panel üretim ekipmanı tedarik eden Avaco şirketiyle halihazırda görüşmelerde bulunuyor. LG’nin üretime başlaması için Apple’ın da onayı bekleniyor.

Avaco, Apple’ın gerekli onayları sağlamasının akabinde LG’nin üretim tesislerine ekipmanları göndermeye başlayabilir. LG, Avaco’nun ekipmanları göndermeye başlamasıyla birlikte her şey planlandığı üzere gittiği taktirde iPhone 13’te yer alan stratejinin bilakis tüm iPhone 14 modelleri için LTPO OLED panelleri tedarik etmeye başlayacak. Hatta şirket, Samsung’un tedarik ettiği iPhone Pro serisi için de LTPO panelleri tedarik etmeye başlayabilir. Bu durum, Apple’ın panel tedarikini daha da çeşitlendirmesi ve Samsung’a olan bağımlılığının da azalması manasına geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı