Android

iPhone 13, Kablosuz Aykırı Şarj Özelliği İle Gelebilir

Sonbaharda tanıtılması beklenilen iPhone 13 serisi hakkında yeni bir argüman ortaya atıldı. Buna nazaran, iPhone 13 daha büyük kablosuz şarj bobinleri ile birlikte gelecek ve bu da aygıtın karşıt kablosuz şarj özelliği sunmasını sağlayacak.

Bu ortada aksi kablosuz şarjın bir müddettir Samsung Galaxy akıllı telefon serisinde mevcut olduğunu da not olarak düşelim. Galaxy serisi akıllı telefonlarla zıt şarj, kullanıcıların telefonlarını öbür birinin telefonu için kablosuz bir şarj aygıtına dönüştürmelerine imkan tanıyor. Bu, bir prize yahut kabloya muhtaçlık duymadan bitmek üzere olan öbür bir Galaxy aygıtını şarj etmek için tam olarak şarj edilmiş bir Galaxy aygıtını kullanabileceğiniz manasına gelmekte.

Daha büyük kablosuz şarj bobinleri ısı idaresini güzelleştirmekle kalmıyor ve daha yüksek watt seviyesine müsaade vererek daha süratli kablosuz şarja imkanı sunuyor. Başka taraftan söylentinin kaynağı Max Weinbach, daha büyük şarj bobinlerinin nedeninin iPhone’ların daha güçlü MagSafe mıknatıslarına sahip olması olabileceğini söylüyor. Farklı bir formda, Apple’ın mevcut iPhone modelleri için FCC ile yaptığı müracaatlar, tüm iPhone 12 modellerinin öteki aygıtları kablosuz olarak zıt şarj etme yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor fakat Apple bu özelliği kullanıma sunmadı.

Apple’ın 2022’de beklenen yeni kuşak iPad Pro’da da aksi kablosuz şarjı kullanıma sunmayı planladığını belirtiliyor. Mevcut jenerasyon iPhone modellerinin karşıt kablosuz şarj dayanağına sahip olup da bunu uygulamasının sebebi olaraksa önemli pil tüketimine işaret ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı