Android

iPhone 12 Serisinin AnTuTu Puanları Aşikâr Oldu

Whatsapp’ta PaylaşTwitter’da PaylaşFacebook’ta PaylaşLinkedin’de Paylaş

Apple’ın birkaç gün evvel duyurmuş olduğu iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri, AnTuTu testlerinde hünerlerini sergiledi. Dünyanın birinci 5nm işlemcisine sahip olan iPhone 12 modelleri, AnTuTu üzerinden almış olduğu puanla kullanıcıları şaşırttı.

Yeni kuşak iPhone modellerinin açıklanan AnTuTu puanlarına bakacak olursak, serinin yeni üyelerinin testlerden ortalama 570 bin düzeyinde puan aldığını görmekteyiz.

Bunun yanı sıra bir evvelki kuşağa kıyasla yüzde 5-6 oranında bir gelişmeye konut sahipliği yapan A14 Bionic işlemcisi, sergilemiş olduğu performansla da Snapdragon 865 işlemcili akıllı telefonların gerisinde kalıyor. Bu kısımdaysa standart iPhone 12 modeli AnTuTu’dan 564.899 puan alırken, serinin Pro modeli ise 572.133 puan alıyor.

Android cephesinin öne çıkan aygıtlarından biri olan Xiaomi Mi 10 Ultra ise tekrar tıpkı testlerden 640.296 puan alırken, geçtiğimiz Ağustos ayında duyurulan Galaxy Note 20 Ultra ise AnTuTu üzerinden 594.890 puan alarak yeni kuşak iPhone modellerini geride bıraktığına şahit olmaktayız.

Tabi, bu kısımda Android ve iOS işletim sistemli aygıtları birbirleriyle kıyaslamak pek yanlışsız olmayacaktır. Lakin, A13 ve A14 Bionic ortasında yapılan kıyaslamalara bakacak olursak, 5 nm üretim süreciyle üretilen işlemcinin A13 Bionic’e kıyasla gözle görülür bir performans artışı sunmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı