Android

iPhone 12 Satışları 100 Milyon Barajını Geçti

Apple’ın iPhone 6’sı, şirketin tanıttığı en tanınan akıllı telefon olmuştu. Yakın vakitte yayınlanan rapora nazaran, iPhone 12 de bu düzeye ulaşmışa benziyor. Çünkü iPhone 12 satışları, tanıtımından 7 ay sonra 100 milyona ulaştı. Bir evvelki telefon serisi olan iPhone 11’in lansman tarihinden yaklaşık 9 ay sonra 100 milyon satışa eriştiğini göz önüne alırsak, Apple bu modelle büyük bir muvaffakiyete imza attı. Pekala bunun altında yatan sebepler ne olabilir?

iPhone 6, 2014 yılında çıkışını gerçekleştirdiğinde farklı yapısı ve getirdiği yeni özelliklerle kullanıcıların gözdesi olmuştu. Benzeri olarak iPhone 12’yle birlikte Apple aygıtlara gelen 5G irtibat takviyesi, kullanıcıların internete çok daha süratli bağlanmalarını önünü açacak kıymetli bir yenilik sayılabilir. Haliyle satışları artırmada bu etmenin değerli bir hissesi var lakin iPhone 12 ailesinin satışlarında oluşan farklı eğilimin de başarıyı beraberinde getirdiğini söyleyebiliriz. Zira iPhone 12 Pro Max, iPhone 11 Pro Max’e kıyasla çok daha fazla benimsenmiş durumda. Bu durum, kullanıcıların üst seviye özelliklere sahip akıllı telefonlara olan ilgisinin arttığını gösteriyor. İlerleyen süreçte de bünyesinde ilgi cazibeli özellikler barındıran iPhone’lar ön plana çıkabilir.

Kaynak: Counter Point Research

Bu noktada Tim Cook’un çeşitli bütçe düzeylerine uygun iPhone modelleri oluşturma deneyi meyvesini verdi. Uzun müddet bir akıllı telefonu kullandıktan sonra yeni aygıtlara yönelen müşterileri geniş aygıt yelpazesi ile Apple’da tutma metodunun başarısı, önümüzdeki vakitlerde şirkete büyük çıkarlar getirecek. Mevzuyla alakalı fikirlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı