Haberler

Instagram, Web Sürümü İçin Yeni Kıssalar Tasarımı Test Ediyor

Instagram, kullanıcı tecrübesini geliştirmek ismine yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket artık de web sürümü için yeni Kıssalar dizaynını test ediyor.

Instagram’ın taşınabilir sürümünde her ne kadar Öyküler ekranın tamamını kaplıyor olsa da, masa üstü sürümde Kıssalar ekranın tam ortasında yer alıyor. Bu durumu biraz daha estetik bir hale getirmeyi planlayan Instagram’ın web sürümü için yeni Kıssalar tasarımı üzerinde çalıştığına şahit olmaktayız.

Yeni Öyküler dizaynına bakacak olursak, bu kısımda bizleri geçişli bir tasarım karşılıyor. Paylaşılan ekran imgelerinde olduğu üzere mevcut kıssa ekranın tam orta kısımda yer alıyor. Sol kısımda ise kullanıcının paylaştığı eski kıssalar, sağ tarafta ise yeni öykülerin yer aldığını gözlemlemekteyiz. Böylelikle Öyküler hem daha kullanışlı hem de daha estetik görünüyor.

Şimdilik, yeni Kıssalar tasarımı belirli bir kesim tarafından test ediliyor. Fakat, paylaşılan raporlara nazaran bahsi geçen yeni Kıssalar dizaynının gerekli testlerden sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacağı kestirim ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı