Ücretsiz Oyunlar

Instagram ve Facebook, TikToka’a karşı elini güçlendirecek yeni özellikler kazanıyor

Meta, TikTok’a ayak uydurma çalışmaları çerçevesinde, Reels’e bir dizi yeni araç ekliyor. Güncellemeler ortasında yeni düzenleme özellikleri, daha uzun görüntü mühleti ve Reels görüntülerini Facebook’a ekleme yeteneği yer alıyor. Değişiklikler, Meta’nın TikTok ile rekabette elini güçlendirmek için yapıldığı izlenimi uyandırıyor.

Mark Zuckerberg, vakitlerinin birçoklarını Instagram ve Facebook yerine, giderek daha fazla TikTok’a harcayan genç kullanıcıları çekmek istediklerini zati sıklıkla belirtiyor. Reels’e en az öyküler kadar bedel verdiği de açık.

Bu çerçeveye uygun olarak, Instagram’daki Reels, uzun vakittir Öyküler’de kullanılan anket, emoji ve testler de dahil olmak üzere, emsal yeni özellikler kazanacak.

Uygulama ayrıyeten, içerik oluşturuculara Instagram uygulamasında oluşturabilecekleri görüntü cinslerinde daha fazla esneklik sağlayacak yeni düzenleme araçları getiriyor. Bilhassa, içerik oluşturucular kendi seslerini içe aktarabilecek ve böylelikle Reels görüntülerine diğer görüntülerden sesler ekleyebilecekler.

Instagram ayrıyeten, görüntülerini yorumlanmasını kolaylaştırmak için de şablonlar ekliyor. Son olarak, Reels görüntülerinin uzunluğu 90 saniyeye çıkıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı