Ücretsiz Oyunlar

Instagram Kullanıcıları İçin Büyük Yenilik: Beğenme Sayılarını Gizleyin!

Facebook’un fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, tüm dünyadaki kullanıcılar için gönderilerdeki beğeni sayılarını gizleme seçeneğini nihayet etkin hale getiriyor. Bu değişiklik, kullanıcılar üzerindeki baskıyı azaltmayı amaçlıyor ve uzun süren testlerin akabinde hayata geçirilmiş durumda. Birebir özelliğin, yakında Facebook’ta da kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Instagram kullanıcıları, akışlarında bulunan tüm gönderilerdeki ve kendi gönderilerindeki beğeni sayılarını gizleme bahtına artık sahip. Instagram, bir blog yazısında, birebir seçeneğin “önümüzdeki birkaç hafta içinde” Facebook’ta da kullanıma sunulacağını söyledi.

  • Instagram için 6 çok özel araç!

Instagram’ın değerli ismi Adam Mosseri, hedeflerinin insanlara uygulamadaki tecrübeleri üzerinde denetim sağlamak olduğunu tekrarlıyor. Platformun emsal sayıları gizlemeye yönelik testlerinin, kullanıcıları ruhsal olarak rahatlatacağını söyleyen Mosseri, ayrıyeten bu uygulama ile kutuplaşmayı da önleyebileceklerini düşündüklerini kelamlarına ekliyor.

Instagram’da kalp halinde olan ve Facebook’ta başparmakla gösterilen “Beğeniler”, hem kullanıcılar için ferdî olarak hem de toplumsal medya yaratıcıları ve işletmeler tarafından gönderilerin popülerliğini ölçmek için kullanılıyor. Instagram, bir müddet evvel, az sayıda global kullanıcıya benzeri sayıları gösterme ve gizleme ortasında geçiş yapma seçeneği sunarak gizleme özelliğini test etmeye başlamıştı.

Varsayılan ayar, beğenilerin gösterilir olmaya devam etmesi edecek. Lakin kullanıcılar, bunu ayarlardan değiştirebilecek…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı