Haberler

Instagram İçin Yeni Hassas İçerik Denetimleri Getirildi

Facebook, Instagram kullanıcıları için inançlı bir alan sunmak üzere yeni bir atılım daha gerçekleştirdi. Son olarak, Instagram için yeni hassas içerik denetimleri eklenmiş durumda.

Hassas İçerik Denetimi (Sensitive Content Control) ismi verilen yeni özellik tam olarak isminden anlaşılacağı şeyi gerçekleştiriyor.  Özellik, Keşfet kısmında gördüğünüz içeriği denetlemek üzere tasarlanmış durumda. Instagram, platformda hangi içeriğe müsaade verildiğine dair bir dizi yönergeye sahip. Bu yönerge kapsamında platformda nefret söylemi ve zorbalık yasak. Instagram, müstehcen yahut şiddet içeren gönderiler üzere birtakım gönderiler kuralları ihlal etmese de, Keşfet kısmında bu çeşit içerikleri kısıtlamanıza imkan tanıyan yeni bir yapılandırma sağlıyor.

Instagram açıklamasında: “Bu yeni özellik, hassas içerik üzerinde denetim sahibi olmanızı sağlar. Her şeyi olduğu üzere bırakmaya karar verebilir yahut kimi hassas içerik tiplerini az ya da çok görmek için Hassas İçerik Denetimini ayarlayabilirsiniz. Herkesin Keşfet’te görmek istedikleriyle ilgili farklı tercihleri olduğunun farkındayız ve bu denetim insanlara gördükleri üzerinde daha fazla seçenek sunacak.” tabirlerini kullanıyor.

Ayar için Profil > Ayarlar > Hesap > Hassas İçerik Kontrolü’nü kullanabilirsiniz. Varsayılan filtrenin “Sınır” olarak ayarlandığını fark edeceksiniz. Daha hassas içerik görmek istiyorsanız, bu yapılandırmayı “İzin Ver” yahut tam aykırısını istiyorsanız “Daha Fazlasını Sınırla” olarak değiştirmeniz mümkün. “İzin Ver” seçeneğinin 18 yaşın altındaki hesap sahipleri için geçerli olmadığının da altını çizelim.

Instagram Öyküler için ilişki paylaşma çıkartmasının yolda olduğunu da hatırlatalım.

Etiketler

İlgili Makaleler

15 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı