Ücretsiz Oyunlar

Instagram hesap silme! Instagram hesabı nasıl büsbütün kapatılır?

Instagram hesabınızı büsbütün nasıl sileceğinizi merak ediyorsanız, Instagram’ın vakit kaybından öteki bir şey olmadığını düşünenler için en esaslı tahlil olan Instagram hesap kapatmanın yolunu anlatıyoruz.

Instagram kullanıcıları vakit zaman hesap silme süreci gerçekleştirmek isterler. Bunun çeşitli sebepleri olmakla birlikte sonu daima birebir yere çıkar. Bu yazıda Instagram hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Bir toplumsal medya uygulaması olan Instagram, telefon, tablet ve bilgisayar üzere çeşitli aygıtlardan kullanılabilir. Ama buna rağmen Instagram hesabı silme süreci ne yazık ki telefondan ve tablet üzere aygıtlardan yapılamaz. Tıpkı öbür toplumsal medya uygulamaları üzere bu uygulamayı da silmek için bilgisayar gerekir.

Instagram Hesabını Silme Süreci Sıralı Anlatım

Instagram hesabını silmek için öncelikle bilgisayarınızdan Instagram’ın yepyeni sitesine giriş yapmalısınız. Bu etapta sizden belirtildiği üzere siteye giriş yapmanızı istiyoruz, uygulamaya değil.

Instagram orjinal sitesinde üyelik oturumunuzu açtıktan sonra https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ hesap silme teması

Bu açılan sayfada birinci olarak karşınıza “Hesabınızı neden silmek istiyorsunuz?” sorusu çıkacak. Sorunun karşısında ise dikdörtgen bir seçenekler butonu olacak. Bu butondan kapatma sebebinizi yansıtan seçeneği seçebilirsiniz. Şayet sebebini açıklamak istemiyorsanız “Öbür bir şey” seçeneğine basabilirsiniz.

Hesabınızdaki Fotoğraflar, Yorumlar, Beğeniler Büsbütün Yok Olacak

Akabinde silme sürecini sürdürmek için üyelik hesabı şifrenizi girmelisiniz. Bu kısımda bir ihtarla karşılaşacaksınız. Bu ikazda, hesabı sil butonuna bastığınız takdirde hesabınızdaki bilgilerin, fotoğrafların, yorumların ve beğenilerin büsbütün kaldırılacağı müellif. Yani bu vakte kadar hesabınızda birikimini yaptığınız tüm emekler bir saniye içerisinde yok olacaktır. Şayet bu hususta sizin için bir sorun yoksa “Hesabı kalıcı olarak sil

Kısa Müddette Instagram Hesabınızı Kapatabilirsiniz

Instagram toplumsal medya uygulaması hesabını büsbütün silmek en fazla 3 dakika süren bir etkinliktir ve çokça kolaydır. Lakin yeniden de hesap silmekten öteki seçeneğiniz olduğunu da hatırlatmak gerekir.

Instagram Hesabınızı Ezkaza Sildiyseniz Kurtarabilirsiniz

Instagram uygulamasının şu an dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı var. Haliyle uygulama idaresi bu dataları kaybetmemek ismine hiçbir kullanıcısının kendilerinden ayrılmasını istemiyor. Bu sebeple hesabını silmek isteyen bireyler için 30 günlük mühletle kısıtlanmış farklı kapatma seçenekleri sunuyor. Unutmayın ki Instagram hesabınızı sildikten sonra birebir mail adresi ya da telefon numarasıyla kayıt olduğunuzda eski hesabınızın ismini almanız imkansızdır.

Buna rağmen hesabınızı sildikten sonraki 1 ay içerisinde Instagram idaresine hesabınızı kazara sildiğinize dair bir mail atarsanız hesabınızı ve içerisindeki tüm etkileşimleri kurtarma ihtimaliniz vardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Van merkezden ben Hakan Kara. Selam paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 21-12-2020 06:28:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı