Ücretsiz Oyunlar

“Instagram Artık Bir Fotoğraf Paylaşım Uygulaması Değil!” Pekala O Vakit Ne?

Instagram vakit içinde ziyadesiyle evrildi ve gelişti. Birinci etapta insanların fotoğraflarını paylaşabilecekleri kolay bir “fotoğraf uygulaması” olarak kullanıma sunulan Instagram, vakit içinde değişti. Evvel Story, yani Kıssalar özelliği, ardından de gelen Reels ile birlikte çehresi değişen ve kullanımı zenginleşen Instagram, artık eski Instagram değil. Instagram CEO‘su da kelamlarıyla bunu açıklıyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, Instagram için yayınladığı bir görüntüde, “Biz artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması yahut ‘kare’ fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz” derken, artık insanların Instagram’a eğlenmek için girdiğini kelamlarına ekliyor.

Changes are coming to görüntü on Instagram ??

At Instagram we’re always trying to build new features that help you get the most out of your experience. Right now we’re focused on four key areas: Creators, Görüntü, Shopping and Messaging. pic.twitter.com/ezFp4hfDpf

— Adam Mosseri ?? (@mosseri) June 30, 2021

Aslında haksız da değil. Instagram, Kıssalar özelliğiyle bir arada insanların şahsî hayatlarına daha fazla katılabilme imkanı tanırken, Reels özelliğiyle ise daha fazla cümbüş odaklı bir platform haline geldi. Böylelikle hakikaten de vakit geçirmek ve eğlenmek için uygulamayı kullananların çoğunluğu su götürmez bir gerçek olurken, başka yandan Reels ile birlikte uygulamanın TikTok benzerliği de dikkat çekmiyor değil.

TikTok her ne kadar küresel çapta tanınan bir uygulama olsa da, mizah ve cümbüşün dozunu kaçırdığı ve insanları sığ espriler ile saçma – garip trendlere ittiği de bir gerçek. O manada Instagram’ın biraz daha ayakları yere basan bir uygulama yolunda gitmeyi tercih etmesi, saygınlığı açısından faydalı olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı