Steam

İddaa ‘nın En Yeni Vergi Oranları (2021)

Kaynak:  https://tahminizm.com/iddaa-nin-yeni-vergi-oranlari-ve-guncel-kesinti-limitleri.html

Yüksek kazancı hedefleyen her bahis oyuncusu yılda en az bir kere vergi limitlerini kontrol eder ve kuponlarını yaparken bu kesintilerden etkilenmemek için bazı taktikler geliştirir. Peki nedir bu vergiler? Kesinti yaşamamak mümkün mü? Vergi vermeden yüksek kazanç elde edilebilir mi? Bu ve buna benzer İddaa ‘nın Güncel Vergi Limitleri ile alakalı tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Başlamadan önce..

Şunu bilmenizi isteriz ki; birazdan anlatacağımız yöntem ile vergi kaçırmış olmuyorsunuz. Öncelikle ve özellikle bunun altını çizmek isteriz. Burada belirli bir sistemi delmiş falan da olmuyorsunuz. Sadece birkaç küçük değişik ile kazancınızı kuponlara bölerek, vergi oranlarının altında kalmanızı sağlıyoruz.

İddaa Kazançlarımızdan Neden Vergi Alır?

Aslında vergiyi alan İddaa değil, Devlet ‘in ta kendisidir. Vergi Usul Kanunu Gereği, belirli bir ikramiyenin üstündeki kazançlardan Devlet Veraset ve İntikal Vergisi almaktadır. Genelde zenginlerin tabi tutulduğu bu vergi kanunu, belirli bir tutarın üzerinde kazanılan şans oyunu ikramiyelerini de kapsamaktadır.

İddaa ‘nın Kesinti Tutarı Ne Kadar? Vergi Oranı Yüzde Kaç?

Güncel kesinti tutarının alt limiti 5.760 TL ‘den 7.060 TL ‘ye çıkarılmış durumda. İşte bu ve üstünde elde edilen kazançların %20 ‘si iddaa tahminleri tarafından Devlet ‘e vergi olarak ödenir ve size de geriye kalan tutar verilir. Bunu 7.060 TL olarak düşünmeyin, çünkü çok daha yüksek ikramiye kazanan oyuncular olabiliyor. Bunu hesaba kattığınızda devletin bundan vergi almak istemesi, çokta abartılacak bir durum değil. Yurt dışı örneklerine baktığımızda ise, verginin her türlü kazançtan otomatik olarak alındığını söyleyebiliriz. O yüzden bu durumu forumlarda konu olacak kadar abartmamak gerekiyor.

Vergi Kesintisi Yaşamadan Yüksek Kazanç Elde Edilir mi?

Bu mümkün. Ancak şunun altını çizmek gerekir ki; bunun adı vergi kaçırmak falan değil, bunun adı vergiden kaçınmaktır. Büyük şirketlerde bazı durumlarda belirli rakamların altında kalırlar, bunun tek sebebi vergi yüklerini hafifletmektir. Çünkü bırakın %20 ‘lik bir payı, %1 bile çok ciddi hedef şaşmalarına neden olabilmektedir. İşte yazacaklarımız için de böyle düşünmenizi önemle rica ediyoruz.

İşte O Taktik!

Elimizde 20 oranlı bir kupon olsun, basacağımız miktar ise 400 TL. Kuponun tutması halinde 8000 TL gibi bir ikramiye almamız gerekirken, %20 ‘lik Vergi Kesintisi ile bu tutar 6400 TL ‘ye düşer. İşte bunu önlemek adına, oran yine sabit kalırken basacağımız tutarı ikramiyenin miktarına göre eşit parçalara bölüyoruz. Burada da 4 eşit parçaya bölerek aynı kuponu 4 defa oynayalım ve her iddaa kuponu 100 TL basalım. İşte bunu yaptığımızda toplam ikramiye tutarı 8000 TL olacak ve vergiden etkilenmeden paramızı eksiksiz almayı başaracağız.

Son olarak..

Özellikle COVID-19 nedeniyle içinde bulunduğumuz dönemi ele aldığımızda, 1 kuruşun bile değeri hepimiz için daha yüksek olmaya başladı. Değersiz olarak gördüğümüz harcamaları yapmayı bıraktık ve hayatımızda yeni bir döneme başladık. İşte bu yüzden en düşük meblağlar üzerinden hesaplandığında bile 1600 TL ‘lik farkların oluşmasını engellemek, banko maçlar açısından bütçemize ciddi katkılar sağlayacaktır. Eğer siz de “İddaa ‘nın Yeni Vergi Oranları ve Güncel Kesinti Limitleri” başlıklı yazımızı yararlı bulduysanız, size kazanç sağlayacak diğer blog yazılarımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak:  https://tahminizm.com/iddaa-nin-yeni-vergi-oranlari-ve-guncel-kesinti-limitleri.html

İlgili Makaleler

349 Yorum

  1. Batman merkezden ben Ziyafet Didar. Selam herkese web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 17-03-2021 16:42:29

  2. Selamlar bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

  3. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı