Online Oyunlar

HyperX Cloud Stinger Core İnceleme

HyperX’in şimdiye dek pek çok eserini inceledik ve bana gelip (okurların bayıldığı sorular vol.1) en güzel yaptıkları iş hangisi deseniz, etraf donanımları içinde tercihim kulaklıkları olur. Bilhassa Cloud Alpha serisi kendi sınıfında son derece rekabetçi bir eserdi ve küçük değişikliklerle hayatına devam etmekte. Firmanın giriş düzey kulaklıklarını oluşturan Cloud Stinger serisi ise Core modeliyle bir arada bu sayfalara birinci defa konuk oluyor.

Cloud Stinger Core’un öne çıkan özelliği çoklu platform destekleyen ve çabucak tüm konsollarda (PC, PS4, Switch) kullanabileceğiniz bir kulaklık olması. Buna uygun olarak eserin yanında gelen 1.7 metrelik uzatma kablosu da 1.3 metrelik ana kablo ile birleşince (her ikisi de plastik, örgü kablo kullanılmamış) koltuk / televizyon ortası arayı rahatça dolduruyor.

Kablo üzerinde biraz ufakça olsa da ses denetim ve mikrofon için de mute denetimleri var. Sert plastikten gövdesi hayli kaliteli bir his veriyor ve çabucak birinci bakışta fark edebileceğiniz üzere yapısal olarak da ağabeylerinden ufak. Maalesef bu durumun yan tesiri şu: Ayarlanabilir çelik kulaklık köprüsüne karşın büyük başlarda pek rahat ettirecek bir model olmaması. Sıkabiliyor, başa tam oturmayabiliyor. Bunun dışında 40mm’lik şoförleri koruyan yastıkların kumaşı biraz tahriş edici geldi. Hafızalı köpük kullanılmamış olması ise giriş düzeyi için kabul edilebilir. Öbür taraftan çok da hafif sayılmaz, 275 gram.

Pekala, oyun ve müzik dinlerken ses kalitesi nasıl? Frekans aralığı 20hz-20Khz ortasında olan Cloud Stinger Core’un oyunlardaki performansı giriş düzey bir kulaklıktan bekleyebileceğiniz seviyede. Kablodaki ses ayar tuşu epeyce yardımcı oluyor ve şayet beklentileriniz orantısız değilse, pek kâfi bir performans alıyorsunuz. Uzun kullanımlarda bile rahatsızlık vermiyor. Müzik performansı ise zayıf. Bass oranı yüksek üzere gelse de boğulmalar epey sık yaşanıyor ve tiz oranı da değişik bir halde müzikten müziğe tutarsızlık gösteriyor. Olağandışı bir şey değil, eser oyun için tasarlanmış giriş düzeyi bir kulaklık, bunu eksi olarak görmemek gerek.

Cloud Stinger Core’un en etkileyici yanı bana nazaran Boom mikrofonun performansı. Karşıya son derece net bir ses ileten mikrofon ses kesme performansı da beklentilerin üzerine çıkmayı başarıyor. Hatta kendisiyle birden fazla Zoom konferansına da katıldım ve yeniden hayli olumlu sonuçlara ulaştım.

Mikrofonun yerinden çıkartılamadığını ve devrede olup olmadığını gösterecek rastgele bir ses yahut ışıktan mahrum olduğunu da belirtelim.

Sonuç

Sonuç olarak pek çok farklı platformda kullanabileceğiniz, tüm konuta yeten ekonomik bir kulaklık arıyorsanız 430 TL civarına satılan Cloud Stinger Core’u tercih edebilirsiniz. Fiyatın biraz yüksek olduğunu da belirteyim.

CHIP Online Notu: %75

+ Mikrofon performansı çok başarılı
+ Gereç kaliteli bir his veriyor
+ Çoklu platform dayanağı

– Başı büyük kullanıcılara uygun değil
– Bass çok bulanık ve tizler tutarsız
– Fiyatı bir ölçü yüksek

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı