Online Oyunlar

HyperX Cloud II Wireless İnceleme

HyperX Cloud II oyun kulaklığı yaklaşık 6 yıl kadar evvel piyasaya çıktı ve HyperX o vakitten bu yana kulaklığın genel dizaynını değiştirmeden, lakin geliştirerek vakit içinde pek çok başarılı modele imza attı. Cloud Mix, Cloud Orbit S ve Cloud Alpha S birçok Cloud varyasyonundan bazılarıyken, şirket bu kere da Cloud II’yi bir defa daha ele almış ve onu kablosuz hale dönüştürmüş.

HyperX Cloud II Wireless, yepyeni Cloud II’nin kablosuzu olarak karşımıza çıkan bir model ve böylelikle pek çok oyun severin kulaklıklarda kablosuz modellere geçmeye başladığı şu devir için çok tercih edilesi bir yapıda. Lakin bunu yalnızca kullanım biçimiyle değil, gösterdiği performansıyla da sağlıyor.

HyperX Cloud II Wireless Tasarımı Nasıl?

Evvel Cloud II Wireless’ın dizaynıyla kıymetlendirecek olursak, dediğimiz üzere klasik tasarım çizgilerinin benimsendiğini görüyoruz. Başınıza taktığınızda tekrar tıpkı rahatlığı sunması büyük avantaj sağlarken, kulaklıkta kullanılan deri gereç ve bilhassa kulaklık köprüsü üzerindeki dikişler güzel görünüyor. Kulaklığın dizaynına yönelik söyleyebileceğimiz en net şey, kulaklığın hem hoş göründüğü hem de başınıza taktığınızda ziyadesiyle rahat hissedeceğiniz olacak. Kullanılan alüminyum materyal ile birlikte de epeyce sağlam olduğunu söyleyebiliriz.

HyperX Cloud II Wireless Özellikleri Neler?

Cloud II Wireless, temel olarak PC kullanıcılarını temel alsa da, PlayStation 4 ve Nintendo Switch ile de kullanılabiliyor. Lakin kulaklığın 7.1 kanal simüle edilmiş çevresel ses takviyesinden HyperX’in Ngenuity yazılımı üzerinden faydalanabiliyor ve ayarlayabiliyorsunuz. Buradan Surround sesi değiştirmenin yanı sıra mikrofon ve kulaklığın sesini de ayarlayabiliyorsunuz. Ekolayzır ayarı, sohbet / oyun istikrarı ve bas kuvvetlendirme üzere seçenekler ise sunulmamış.

Kulaklığın mikrofonu takıp çıkartılabilir bir yapıda. Üzerine giydirebileceğiniz bir sünger kılıf ile birlikte kullanabiliyorsunuz. Ayrıyeten kapalı pozisyondayken ucunda kırmızı LED ışıkla gösterge sağlanmış. Kullandığımız mühlet içinde çok pak bir ses performansı sergilediğini de söyleyebiliriz. Oyunlar için ziyadesiyle kâfi.

HyperX Cloud II Wireless Performansı Nasıl?

Kulaklığın ses performansı da ziyadesiyle tatmin edici seviyede. 7.1 ses özelliği çevresel seslerde işini oldukça başarılı yerine getirirken, kalabalık online oyunlarda adım takibi için rahatlıkla kullanılabilir. Şayet Fortnite, Overwatch ve türev oyunlarla haşır neşirseniz açıkça ayak seslerini duyabiliyorsunuz. Bir oyun kulaklığı için çok yanlışsız bir ses performansı sağladığını söyleyebiliriz, bu bahiste bir kuşkunuz olmasın.

Öte yandan doğal ki bir kulaklığı sadece oyun için satın almıyoruz. Oyun da oynuyor, müzik de dinliyor sinema de izliyoruz. Bu manada Cloud II Wireless‘in başka kategorilerde de yeterli iş çıkarttığını söyleyebiliriz. Bilhassa müzik performansından bir epey şad kaldık. Kulaklığın bas performansı da bunu takviyeler nitelikte. Ses izolasyonu ise birçok oyun kulaklığından daha uygun izolasyon sağlayacak ölçüde çalışıyor.

HyperX Cloud II Wireless Pil Ömrü Ne Kadar?

Kuşkusuz bu kulaklığın klasik Cloud II modeline nazaran en bariz farkı kablosuz olması ve bundan aktif formda yararlanma imkanı tanıyor. Kutusundan çıkan dongle’ı bilgisayarınıza taktığınız üzere kullanıma hazır hale gelen Cloud II Wireless, pil ömrüyle de pratik kullanımı takviyeler nitelikte.

Cloud II Wireless’in pil ömrü tam 30 saate kadar dayanabiliyor ki bu sahiden de uzun bir müddet. Hatta sesi biraz daha uygun seviyede tutarak şarjından neredeyse 35 saate kadar yararlanabiliyorsunuz. Bu da bir oturuşta uzun oyun oynayan biri iseniz çok çok kâfi olacak bir mühlet.

Sonuç

Evet, HyperX bu kez Cloud II’nin kablosuz modeliyle karşımıza çıktı. Zati tanıdığımız bildiğimiz kulaklığında kablosuz olarak revize edilmiş olması ortaya çok pratik bir model çıkarmış. Evvelden gecikme sorunu yüzünden pek tercih edilmeyen bu tip kablosuz aygıtlar artık performans manasında yeterli iş çıkartıyorlar. Bu bağlamda da  Cloud II Wireless’ta rastgele bir gecikme sorunu yaşamayacağınızı da belirtelim. Performans açısından çok beğendik, konfor ve tasarım da zati kendini ispatlamış durumda.

Cloud II Wireless’ın fiyatı ise elbette Cloud II’nin performansını kablosuz formda sunmanın bedelini içeriyor. 1499 TL civarında bir fiyatla bu kulaklığı bulabiliyorsunuz ki, bu fiyatla muadilleriyle yakın seyrediyor. Lakin kablolu olsun derseniz de en yakın rakibi yeniden kendisi, yani klasik Cloud II modeli olacaktır.

CHIP Online Notu: %87

+ Materyal kalitesi
+ Konforlu tasarım
+ 30 saate kadar pil ömrü
+ Ses performansı

– 3.5 mm kulaklık girişi yok
– Ses özelleştirme seçenekleri

HyperX Cloud II Wireless Teknik Özellikler

  • Tip Çevresel, Geri dönüş kapalı
  • Şoför Dinamik, Neodyum mıknatıslarla birlikte 53 mm
  • Frekans Karşılığı 15 Hz – 20 kHz
  • Empedans 60 ohm
  • Kablosuz Menzili 20 metreye kadar
  • Pil Ömrü 30 saate kadar
  • İlişki 2.4 GHz
  • Uyumluluk PC, PS4, Nintendo Switch
  • Yük 300 gram

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı