Haberler

HUAWEI’den Yüksek Renk Doğruluğu Sunan Dizüstü Bilgisayar: MateBook 16

Huawei, Renk Doğruluğu ve Süratli Stabilizasyon için TÜV Rheinland Sertifikası alan dünyanın birinci dizüstü bilgisayarı HUAWEI MateBook 16’yı piyasaya sürdüğünde bir defa daha dizüstü bilgisayar ekran standardını yükselterek kullanıcılara profesyonel seviyede bir ekran ve sürükleyici bir görsel tecrübe sundu.

En üst seviye görüntüleme tecrübesini elde etmek için Huawei, dizüstü bilgisayar ekranlarını geliştirmeye devam ediyor. Huawei’nin klasik dizaynını sürdüren HUAWEI MateBook 16, çok ince çerçeveli bir FullView Ekrana sahip. Yüksek ekran-gövde oranı tıpkı vakitte HUAWEI MateBook 16’ya görüntüleme alanında yüzde 13,7 artış sağladı. Böylelikle 16 inçlik bir dizüstü bilgisayar ekranını klâsik 15,6 inçlik bir dizüstü bilgisayar gövdesine sığdırmayı başardı.

Renk Doğruluğu ve Süratli Kararlılık için TÜV Rheinland Sertifikası alan dünyanın birinci dizüstü bilgisayarı olan HUAWEI MateBook 16, dizüstü bilgisayarların ekran rengi doğruluğunu yeni bir standarda yükseltti. Dizüstü bilgisayar sanayisi açısından, ΔE pahası şimdi renk kalibrasyonu için yaygın olarak kabul edilen bir standart değil. Yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar olarak HUAWEI MateBook 16, kullanıcılara en üst seviye görüntüleme tecrübesini getiriyor.

Ayrıyeten, HUAWEI MateBook 16’nın ekranı da TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık Sertifikasyonu’nu geçerek daha rahat bir izleme tecrübesi için Flicker Free’yi destekliyor. Göz müdafaa özelliklerini daha da tesirli hale getirmek için donanım ve yazılım tahlillerinin bir kombinasyonunu kullanarak Huawei tabletlerinde ve akıllı telefonlarında kanıtlanmış göz muhafaza teknolojisini benimsiyor. Donanım açısından bakıldığında, Huawei grafik kartına özel uğraş sarf ederek bilhassa Göz Rahatlığı modu için bir arayüz oluşturdu. Yazılım açısından Huawei, donanımla birlikte çalışan farklı bir algoritma geliştirdi. Ziyanlı mavi ışınları kıymetli ölçüde azaltmak için ekranın RGB sinyal çıkışındaki mavi ışığın oranı azaltılabiliyor. Donanım ve yazılımın bir kombinasyonunu kullanarak, göz muhafazasının tesirlerini en üst seviyeye çıkarıyor.

Eser geliştirme sürecinin başlarında, Huawei mühendisleri profesyonel monitörlerinkiyle karşılaştırılabilir daha yüksek renk doğruluğu elde etmeyi amaçladı. Kesintisiz testler ve optimizasyonlara dayanan HUAWEI MateBook 16, ekranda en özgün görselleri sunarak ΔE = 1 profesyonel seviyede ortalama renk doğruluğu sağlıyor.

Eşi gibisi görülmemiş yanlışsız renk üretimi sayesinde tüketiciler HUAWEI MateBook 16’da gerçeğe yakın detayların keyfini çıkarabilirler. Dizayncılar ve üreticiler, ekrandaki renk tutarsızlığından rahatsız olmadan fotoğraf ve görüntüleri düzenlerken potansiyellerini açığa çıkarabilirler. Kullanıcılar ayrıyeten çevrimiçi tasarım çalışmalarını ve eser çekimlerini daha gerçekçi bir biçimde görüntülerken, sinematik içeriğin orjinal ton ve renklerinin keyfini dizüstü bilgisayarlarında da çıkarabilir. Kullanıcılar ayrıyeten e-ticaret sitelerinde daha gerçekçi ve özgün eser fotoğraflarına göz atabilirler.

Tüketicilerin uzun müddet ekranlara baktığını göz önünde bulunduran Huawei, kullanıcıların göz muhafazası sağlamak için de büyük uğraş sarf etti. HUAWEI MateBook 16, 3:2 ekrana sahip. 16 inçlik geniş ekranla birleştiğinde, kullanıcıların çok daha fazla dikey içeriği görmelerini sağlayarak ofis ve profesyonel kullanıcılara ister bir belgeyi ister görüntü düzenlemeyi yönetiyor olsun, daha verimli ve rahat bir biçimde çalışmak için daha fazla alan sağlıyor. Ayrıyeten gözler ekranı tararken daha az hareket ettiği için bu ekran oranı göz yorgunluğunu azaltmada da yardımcı olabilir.

HUAWEI MateBook 16, sırf dizüstü bilgisayar ekranının standartlarını yükseltmekle kalmıyor tıpkı vakitte tüm dizüstü bilgisayar sanayisinin gelişim istikametini de etkiliyor. Bu yenilikler sayesinde tüketiciler daha yeterli kullanım ve görsel tecrübelerin tadını çıkarabilirler.

Huawei MateBook 16, 4.999 TL kıymetindeki Huawei MateView GT 27 monitör ve 499 TL pahasındaki bluetooth mouse ikramları ile birlikte 21.999 TL satış fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışta. Dizüstü bilgisayarı satın almak isteyen kullanıcılar, vade farksız 4 taksit imkanından da faydalanabiliyor. Ayrıyeten MateBook 16 ile birlikte MatePad 11 yahut Sound Joy satın alanlar, MatePad 11’de anında yüzde 10 yahut Sound Joy’da anında yüzde 50 ek sepet indirimine sahip oluyor.

HUAWEI MateBook 16 Satın Almak İçin Tıklayın

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı