Android

Huawei P50 Serisi HarmonyOS İşletim Sistemi İle Gelebilir

Amerika’nın ambargo kararlarından sonra kendi işletim sistemini geliştirmeye odaklanan Huawei, bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde MatePad, P40 ve P30 modelleri için HarmonyOS 2.0 Beta güncellemesini yayınlamıştı. Şirketin üzerinde çalıştığı işletim sistemi kullanıcılar tarafından  merak edilirken, bugün ise sağlam kaynaklar tarafınca kıymetli bir rapor yayınlandı. Bu doğrultuda paylaşılan rapora nazaran, Huawei P50 serisi HarmonyOS işletim sistemi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkabilir.

HarmonyOS yüklü olarak gelecek olan birinci Huawei modeli olarak da lanse edileceği tabir edilen modelle ilgili şimdilik rastgele bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Bunun yanı sıra tekrar tıpkı raporda HarmonyOS güncellemesiyle ilgili birtakım kıymetli bilgilere de yer veriliyor.

Bu kısımdaysa Nisan ayında üst düzey Huawei modellerinin işletim sistemine geçiş yapacağını söz eden kaynaklar, ayrıyeten bu yılın sonuna kadar 300 ila 400 milyon adet aygıtın HarmonyOS işletim sistemiyle çalışacağını da belirtiyorlar. Bunun yanı sıra bu yılın sonuna yanlışsız birçok akıllı TV’nin ve akıllı saatin Huawei’nin işletim sistemiyle tam uyumlu bir halde çalışacağı da paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor.

Birebir vakitte kendi işletim sistemine geçiş yapmaya hazırlanan şirket HarmonyOS’ta yer alacak olan Petal Search, Petal Maps ve Petal Docs üzere dijital servisler üzerinde de çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı