Android

Huawei, Honor Markasını Sattı

Huawei, uzun vakittir konuşulan Honor alt markasının satışını sonunda gerçekleştiriyor. Yılda 70 milyonun üzerinde satış yaptığı tabir edilen markanın satışının münasebeti ise, ABD ve öteki ülkeler tarafından Huawei’ye uygulanan yaptırımlar ve Honor’un tedarikçileri ile bayilerinin ayakta kalmasının sağlanması olarak gösteriliyor.

Siyasetçiler şirketi bir risk ilan ederek çip tedarikçilerine ve Google üzere ABD şirketlerine erişimi engellediler. Artık Huawei “yeni Honor şirketinde rastgele bir pay sahibi olmayacak yahut rastgele bir iş idaresi yahut karar verme faaliyetine dahil olmayacak”. Bunun iş ilgilerini tekrar bağlamak için kâfi olup olmayacağı ise bilinmeyen.

Yaklaşık 15 milyar dolara mal olduğu söylenen satışın finansal detaylarından ise bahsedilmiyor, Öte yandan Honor’un, Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. tarafından satın alındığını belirtelim. Bu teknoloji şirketi, güneydeki Shenzhen kenti idaresine ilişkin. Ayrıyeten burası, Huawei’nin genel merkezinin yanı sıra bir dizi Honor perakendecisinin de meskeni durumunda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı