Haberler

HUAWEI FreeBuds 4i’ye Smart Green Medal Sertifikası Verildi

SGS, HUAWEI’nin akıllı ses eserlerinin yeşil standartları üzerine araştırma ve geliştirmesinin başlangıcından bu yana, ses eserlerinin yüksek etraf standartlarına ulaşmasına yardımcı olmak için etkin olarak profesyonel tavsiye ve tahliller sağladı.

SGS’deki uzmanlar, olağan eserlerin sertifikasyonundan farklı olarak, Smart Green Medal sertifikası gerekliliklerini yerine getirip getirmediğini anlamak için eseri gereç güvenliği, dinleme güvenliği, kullanım güvenliği, radyasyon güvenliği ve pil güvenliği dahil olmak üzere beş kriterden oluşan kapsamlı bir kıymetlendirme sürecinden geçirdiler.

Olağan tüketici eseri sertifikalarından farklı olan Smart Green Medal sertifikası, eseri bilimsel olarak pahalandıran daha yüksek bir standarda sahip ve bölümde yaygın olarak kabul görüyor. SGS’nin sertifikasyonu tüketicilere sırf daha çevreci, daha sağlıklı, daha inançlı ve daha âlâ ses eserleri sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte tüm akıllı ses eserleri bölümünü çevreci standartları sürdürme konusunda motive ediyor.

Yeşil eser konsepti

HUAWEI, SGS Sertifikasyonunu elde etmek için HUAWEI FreeBuds 4i’nin eser ömrünün her etabında etraf üzerindeki tesirini en aza indirmek için çeşitli ihtiyaçları yerine getirdi. Aygıt, üretim sürecinde sürdürülebilir gereçlerin seçilmesi sayesinde çevresel tesirlerini en aza indirecek halde tasarlandı. Örneğin, biyo bazlı materyaller içeren plastik kesimlere ek olarak hem ambalaj hem de kullanım kılavuzu soya mürekkebi ile basıldı. Materyallerin geri dönüştürülebilirliğini ve geri kazanılabilirliğini en üst seviyeye çıkarmak için makul ziyanlı unsurların kullanımı büyük ölçüde azaltıldı. HUAWEI FreeBuds 4i tasarlanırken, aygıtların güç tüketimini azaltmaya yardımcı olan güç tasarrufu sağlayan bileşenler ve yazılımlar kullanıldı. Pil, HUAWEI FreeBuds 4i’nin inançlı performansını garantilemek için çok sıcaklık testi yahut sıkma testi üzere çeşitli senaryolarda da test edildi.

HUAWEI FreeBuds 4i kullanımının konforunu artırmak açısından aygıt, daha rahat bir kullanım tecrübesi sunmak için hafif ve esnek PEEK + PU polimer diyafram kullanıyor. Ar-Ge uzmanları, kulak kanalının haline doğal olarak ahenk sağlayabilmesi için silikon kulak ucunun boyutunu bilimsel sistemlerle ayarlayarak, kullanıcının rastgele bir rahatsızlık yaşamamasını sağlıyor.

HUAWEI FreeBuds 4i’nin SAR bedeli, radyasyon güvenliği açısından tüketicilerin sıhhatini korumak için memleketler arası SAR standardının yüzde 40 daha azına nazaran tasarlandı.

Performans

HUAWEI FreeBuds 4i, 10 mm dinamik şoför ve kompakt gövdeye yerleştirilmiş kompozit diyafram ve üç düzeyli istikrarlı ses sunmak için yerleşik profesyonel ayar algoritmaları ile başarılı bir ses kalitesi sunuyor. HUAWEI ses mühendisleri takımı, mümkün olan en yeterli frekans karşılığı parametrelerini elde etmek için denetimli bir laboratuvar ortamında, gürültülü bir ortamda ve sıradan günlük senaryolarda ses kalitesini ayarladı. Bu gayret, HUAWEI FreeBuds 4i’yi gitar, davul, vokal ve piyano müziği üzere çok çeşitli tanınan ses tarzları için uygun hale getirerek, insanların dinleme alışkanlıklarına nazaran bilimsel olarak optimize edilmiş ses kalitesi sağlıyor. HUAWEI FreeBuds 4i, gürültülü ortamlarda bile daha âlâ ses kalitesi sağlamak için bunu etkin gürültü engelleme ile birleştiriyor.

Yumurta biçimi, HUAWEI FreeBuds 4i’yi kullanıcı için daha rahat hale getiren, kulaklık gövdesinin tabanında bile yuvarlak bir dış yüzeye sahip. Kullanıcının kulakları üzerindeki yükü azaltmak için, kulaklık gövdesinin tartısı tekrar tekrar test edilerek kulaklık başına yalnızca 5,5 gram olacak biçimde ayarlandı. Kulaklıklar ayrıyeten üç farklı boyutta yumuşak silikon kulaklık ucuna sahip. Böylelikle kullanıcılar kendi kulakları için en rahat boyutu seçebiliyorlar. FreeBuds 4i, hem Android hem iOS aygıtlarla uyumlu olarak tüm fonksiyonları kullanılabilir formda çalışabiliyor.

FreeBuds 4i, 749 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla HUAWEI Online Mağaza’da ön satışa sunuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı