Online Oyunlar

Hayaliniz Bir Aston Martin Kullanmaksa, Artık Bunu Meskeninizde Yapabilirsiniz

Şayet bir Aston Martin kullanmayı hayal ediyorsanız, artın evinizi terk etmeden bunu yapabilirsiniz; en azından yapmaya çok yaklaşabilirsiniz. İngiliz araba üreticisi, birinci yarış simülatörü AMR-C01‘i yayımladı. Fakat Aston Martin’in “e-spor tecrübelerindeki lüks doruğu” olarak tanımladığı bu simülatörü almak için epeyce süratli ve güçlü olmanız gerekiyor.

Yalnızca 150 ünite ile sonlu olan bu eserin fiyatı 57.500 Sterlin ve buna vergiler de eklenecek. Diğer bir deyişle, bu fiyat etiketi ile AMR-C01 yarış simülatörünün birden fazla gerçek otomobilden daha değerli olduğu rahatlıkla söylenebilir. Yani Aston Martin’in büyük oranda kendi içerisinde ürettiği bu simülatör birçok kişinin alabileceği bir şey değil lakin yeniden de ilgi cazibeli bir teknoloji eseri olduğu kesin.

Curv Racing Simulators tarafından mühendisliği yapılan bu eserde Aston Martin Valkyrie’ı yansıtan bir oturma sistemi ve olağan ki firmanın ünlü logosu üzere bariz ayrıntılar dikkat çekiyor. Ayrıyeten seçilebilecek sekiz farklı renk ve üç farklı trim düzeyi bulunuyor.

Aston Martin

Teknoloji tarafına bakıldığında ise öne çıkan kısmın, ultra-geniş QHD, 32:9 manzara oranına sahip eğimli Samsung oyun monitörü olduğu söylenebilir. Curv, bu monitörün “mümkün olan en düşük gecikmeye ve sıkıntısız görseller için yüksek yenilenme oranına” sahip olduğunu söylüyor ve eserin fiyatı düşünülürse bu performansı beklemek aslında olağan.

Intel i7 CPU ve Nvidia GTX 2080 GPU’ya sahip eserde dahili hoparlörler ve şayet yarış sırasında dışarıdan gelebilecek öteki sesleri duymak istemiyorsanız kendisine ilişkin bir Sennheiser kulaklık da bulunuyor.

AMR-C01 üzerinde yüklü olarak gelen yarış oyunu Assetto Corsa olsa da sistem, iRacing ve rFactor2 üzere öbür platformlarla da uyumlu.

Şayet banka hesabınızda harcayabileceğiniz fazladan 57.000 Sterlin bulunuyorsa ve gereğince büyük bir oyun odasına sahipseniz, Aston Martin AMR-C01 yarış simülatörünün dağıtımına 2020 yılının sonunda başlanacağını bilmenizde fayda var.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Düzce merkezden ben Ayten Baş. selamun aleyküm siteniz cidden hayran edici, tebrikler 22-10-2020 05:36:53

  2. Denizli merkezden ben Ahmet Bayrak. selam arkadaşlar sayfan yeminle çok iyi, teşekkürler 24-12-2020 03:43:21

  3. Karabük merkezden ben Ayten Baş. Merhaba paylaşım gerçekten hayran edici, sağolun 18-02-2021 14:40:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı