Steam

Grand Theft Auto Online, Xbox 360 ve PS3 İçin Kapanacak

Grand Theft Auto V oyununun epeyce tanınan olan tarafı iki konsol jenerasyonunu bu yılın sonunda terk ediyor. Rockstar Games, Xbox 360 ve PlayStation 3 (PS3) platformlarında Grand Theft Auto Online ile birlikte platformların Rockstar Games Social Club istatistik izleme yeteneklerinin de kapatılacağını duyurdu.

Tek oyunculu kısım dokunulmadan kalırken, GTA Online 16 Aralık tarihinden itibaren iki platformda erişilemez hale gelecek. Bundan evvel Rockstar, 16 Eylül’den itibaren mikro dönüşüm satın alımlarını (Shark Cards) da durduracak.

Şirket, 2015 yılında Xbox 360 ve PS3’te Grand Theft Auto V’i güncellemeyi durdurdu ve Online içerik o vakitten beri birebir kaldı. Stüdyo şu anda oyunun PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerini yeni içerikle destekliyor ve ayrıyeten Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için yeni genişletilmiş ve geliştirilmiş sürümler üzerinde çalışıyor.

Eski platformlardaki oyuncular için bir öbür makus haber de oyun içi karakterlerini transfer etmenin ve daha yeni bir aygıta geçmenin yahut Shark Card satın alımlarında para iadesi almanın bir yolu olmayacak olması. Stüdyo, bu kapanmanın kaç faal oyuncuyu etkileyeceğini ise söylemiyor.

Ayrıyeten, Social Club çevrimiçi hizmetlerinin Xbox 360 ve PS3’te sona ermesiyle birlikte LA Noire ve Max Payne 3’ün platformlardaki tüm çevrimiçi özellikleri (web sitesi istatistik izleme, çevrimiçi çok oyunculu ve skor tabloları) de 16 Eylül’den itibaren kapatılacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı