Haberler

Görüntü Görüşmeyi Sevmeyen Tüketicilere Özel Uygulama Geliştirildi

Türk mühendislerin geliştirdiği eser Selfie Ident ve Görüntü Ident tahlillerinin entegrasyonunu kapsıyor. Bu tahlil sayesinde kurumlar süratli dijital müşterileri şirketlerine kazandırırken gecikmelerden ötürü müşteri kaybetme riskini ortadan kaldırarak dönüşüm oranını (Conversion Rate) artırıyor. Kullanıcılar da OCR ve NFC teknolojilerine sahip Hybrid KYC ile yeni bir markaya müşteri olma süreçlerini tek başlarına tamamlayabiliyor. Beklenmedik bir durumla karşılaştıklarında ise hiç beklemeden tek bir dokunuşla müşteri temsilcisine bağlanarak süreci rahatlıkla sonlandırıp kurum müşterisi haline gelebiliyor.

Hybrid KYC, Türkiye’deki kullanıcıların beklentileri çerçevesinde şekilleniyor

Identify Türkiye, ülkemizde “hızlı dijital müşteri” olarak isimlendirdiği yeni tip müşterileri kağıt form, kontratlar ve ıslak imzadan kurtaran %100 dijital müşteri kazanımı teknolojilerini pazara sunarken pazarın beklentilerini de titizlikle kıymetlendiriyor. Şirket; Almanya’da bu alanda edindiği 4 yıllık deneyimini Türk kullanıcıların beklentileri doğrultusunda şekillendirerek pazarda yeni eserleriyle faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’deki kullanıcıların görüntü aracılığıyla kimlik doğrulama hizmetine alternatif bir tahlil bekledikleri gerçeğinden hareket eden şirket; müşterilerin tüm süreci kendilerinin tamamlayabileceği Hybrid KYC tahlilini geliştiriyor. Böylelikle yeni bir kurum müşterisi olmak isteyen kullanıcılar bunun için şirketin şubesine gitmek, kuryeyle gelen formları imzalamak ya da görüntü kimlik doğrulaması için bir müşteri temsilcisiyle görüşme yapmak zorunda kalmıyor. Tüm süreci kendi başlatıp kendi sonlandırabiliyor ve gereksinim duyduğu anda süreçten kopmadan saniyeler içinde canlı bir müşteri temsilcisi dayanağı alabiliyor.

Şirketler için önemli maliyet avantajları ortaya çıkıyor

Hybrid KYC kurumlar için de önemli maliyet avantajları sunuyor. Görüntü görüşmelerin maliyetlerinin yüksek olması ve görüntü kayıtlarının saklanması etabında artan depolama ihtiyaçları şirketleri farklı tahlil arayışlarına itiyor. Bu yüksek maliyetleri azaltmak isteyen şirketler müşterilere görüntü kimlik doğrulama dışında farklı, daha bütçe dostu ve elbette regülasyonlara uyumlu tahliller sunmak istiyorlar. Bu kapsamda Identify Türkiye Hybrid KYC ile uzaktan müşteri edinimi ve müşteri tanıma (KYC) süreçlerinde şirketlere takviye sunuyor.

KYC sürecinde müşteri kaybetme riski çok çok düşüyor

Identify Türkiye Genel Müdürü Ali Haydar Ünsal: “Türkiye’de faaliyetlerimize başladığımızda aslında buradaki müşterilerin kurumlardan çok farklı beklentileri olduğunu anladık. Bu kapsamda Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge ofisimizde Türk mühendislerimizin gücüyle Almanya’daki tecrübemizi Türkiye pazarındaki aktörlerin istekleri çerçevesinde birleştirdiğimiz Hybrid KYC’yi geliştirdik. Hem müşteriyi hem de kurumları odağına alan bu yeni eser ile sürece 360 derecelik bir hakimiyet sunuyoruz. Kurumlara artık KYC sürecindeki gecikmelerden aksaklıklardan ötürü müşteri kaybetmeyeceksiniz diyoruz. Bu çok kritik bir telaffuz çünkü Identify Türkiye olarak uzaktan müşteri edinimi süreçlerinin kurumlar için süratle müşteri kazanma avantajının yanı sıra süratle müşteri kaybetme riski de taşıdığını daima lisana getiriyoruz. Yeni çözümüz ise müşteriyi zorlandığı anda müşteri temsilcisiyle bir ortaya getiriyor ve süreci inançla tamamlamasını sağlıyor. Böylelikle müşteri saniyeler içinde süreçleri istediği metotla tamamlayıp kurumun yeni müşterisi haline gelebiliyor. Bu da yüksek müşteri memnuniyeti ve memnun müşteriler manasına geliyor. Zira müşteri seyahatini kendi başlatıyor, kendi sonlandırıyor ve istediğinde canlı bir müşteri temsilcisinden takviye alıyor. Burada teknolojiyi kullanma mahareti müşterileri tatmin ediyor. Öte yandan teknoloji konusunda kâfi bilgiye sahip olmayan müşterinin de canlı dayanak yardımıyla süreci tamamlaması ve teknolojiye alışma süreci pekiştiriliyor. Şirketler de hem daha süratli yani müşteri kazanıyor hem de başta görüntü depolama maliyetleri olmak üzere değerli avantajlar elde ediyorlar.”

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı