Android

Google Drive Arama Özelliği Akıllı Teklifler İle Güzelleştirildi

Google Drive uygulamasının taşınabilir sürümleri için yeni arama özellikleri duyuruldu. Şirket yenilikleri ile bir doküman yahut belgeyi süratli bir formda arama kolaylığını sağlamayı hedefliyor. Bilhassa COVID-19 sebebiyle değişen çalışma nizamını dikkate alan Google, kullanıcıların masalarında değilken bile işlerini halletmek zorunda olduklarını söz ediyor.

Gelen iki yeni özellikten birincisi, masaüstünde yahut öbür aygıtlarda yapılan aramaları görme ve tıpkı Google uygulamasında olduğu üzere istenen öğeyi seçmek için bunlar ortasında gezinme yeteneğini içeriyor. Bu da aramaları tekrar etme gereksinimini ortadan kaldırırken daha evvel aranılan öğeler listesine geri dönmenin şık bir yolunu sunuyor. Google kullanıcıların hesaplarının aygıtlar ortası aramaları görebilmesi için Web ve Uygulama Aktifliği’nin aktifleştirilmesi gerektiğinin de altını çiziyor.

Başka özellik, akıllı teklifler olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama artık son belgeler, anahtar sözler, evrak çeşitleri, geçmiş aramalar ve hatta bireyler için sonuçları otomatik olarak önerebiliyor. Yani kullanıcılar yakın vakitte değiştirilen evrakların yahut paylaşılan klasörlerin uzun listelerini elemek zorunda kalmayacak ve tüm arama tecrübesini daha süratli olacak.

Geliştirilmiş arama özellikleri Google Drive’ın iOS ve Android uygulamalarına bugün prestijiyle dağıtılmaya başlayacak. Bu yeniliklerin herkes için gözükür olmasının 15 günü bulabileceği söz ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Nevşehir merkezden ben Mehmet Kaya. Selam herkese siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım 15-01-2021 23:31:20

  2. İzmir merkezden ben Nisan Duru Akça. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 17-01-2021 06:52:23

  3. Isparta merkezden ben Ziyafet Didar. Selam herkese siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 25-01-2021 16:44:52

  4. Bolu merkezden ben Oğuzhan Uğur. Mrb sayfan ciddiyim hoşuma gitti, şukuladım 21-02-2021 22:05:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı