Ücretsiz Oyunlar

Google, Chrome Eklentileri İçin Yeni Kurallarını İlan Etti

Google, halihazırda kullanılmakta olan Chrome uzantılarını kontrol altına alma uğraşları kapsamında yeni kuralları uygulanmaya başladı. Eklentiler artık bilgileriniz için daha fazla şeffaflık içerecek. İnternet devi, Ocak 2021’de Chrome Web Mağazası’ndaki uzantılar için data kullanımının kullanıcıya açıkça sergilenmesini gerektiren bir siyaset uygulamaya koyacak. İçerik oluşturucular bundan sonra oturum açma bilgileri yahut ferdî olarak tanımlanabilir bilgiler üzere topladıkları bilgi cinslerini açıklamak zorundalar. Üçüncü şahıslara bilgi satmayı ve dataları ilgisiz maksatlarla kullanmayı yasaklayan yeni siyasete da uyacakları konusunda söz vermeleri gerekiyor.

Dataları berbata kullananlar isterlerse topladıklarını bilgileri kolaylıkla yanlış bildirebileceklerinden ötürü bu hareket uzantı üreticilerinin dürüstlüğünü yüzde yüz garanti etmiyor. Tekrar de, sahtekar geliştiricileri yakalandıktan sonra web mağazasından atmayı kolaylaştırıyor. Bir uzantının sahiden ne istediğini ve hangi dataları kullanacağını bilmek, o eklentiyi yükleme konusunda daha şuurlu bir karar vermenize de yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kocaeli merkezden ben Zeynep Tekinci. Merhaba herkese sayfa inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım 25-11-2020 15:54:42

  2. Iğdır merkezden ben Ahmet Bayrak. Selam bu web sitesi vallaha çok iyi, teşekkürler 13-01-2021 06:54:48

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı