Haberler

Gimbal Kameralı Akıllı Telefon: LG WING

LG Electronics (LG), duyurulduğu birinci günden itibaren üzerinde çok konuşulan ve merak uyandıran telefonu LG WING’i geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarına sundu. Üçlü art kamerasından gelen eşsiz formuyla tüketicilere yepisyeni taşınabilir tecrübeler sunan LG WING, bilhassa görüntü çekmekten hoşlanan kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak bir çok özelliğe sahip.

Temel Mod ve Döndürme Modu olarak iki farklı biçimde kullanılabilen LG WING, Döndürme Modunda iken telefonun tüm ön tarafı saat istikametinde 90 derece dönerek Ana Ekranı yatay moda çeviriyor. Böylece telefon, tıpkı anda birebir ya da farklı süreçler için kullanılabilecek iki ekrana sahip oluyor. LG WING sahipleri bir sinema izlerken tıpkı anda arkadaşlarıyla yazılı biçimde sohbet edebiliyor ya da bir oyun oynarken öbür ekrandan oyunun yönlendirmelerini takip edebiliyorlar. Lakin, bu iki ekranlı telefon bilhassa görüntü çekmekten hoşlanan ya da mesleği daima görüntü çekmesini gerektiren kullanıcılar için bulunmaz bir yarar sağlıyor.

İki Görüntü Çekebilme ve Ses Bokeh Efekt Özelliği

64 MP Ultra Yüksek Çözünürlüklü OIS, 12 MP Ultra Geniş Büyük Piksel ve 13 MP. 32 MP açılır kamera olmak üzere üç art kameraya sahip olan LG WING, telefonun art kameralarından birini birebir anda kullanarak Döndürme Modunda “Çift Kayıt” yapabiliyor. Kayıtlar, tek bir belgede yahut en uzunluk oranı 1:1 yahut 16:9 olarak ayarlanmış iki başka evrakta birlikte kaydedilebiliyor. Kullanıcıların en çok işine yarayan özelliklerden biri de, görüntü yahut fotoğraf ‘Ana Ekran’da görüntülenirken ‘İkinci Ekran’ın özel bir düzenleme paleti olarak kullanılabilmesi. LG WING’de ayrıyeten, Hızlandırılmış Çekim (Timelapse Kontrolü), istenen seslerin ön plana çıkmasını sağlayan Ses Bokeh özelliği ve ASMR Kaydı üzere gelişmiş görüntüleme tahlilleri koleksiyonu olan LG Creator’s Kit bulunuyor.

Dünyanın Birinci Gimbal Kamera Özelliği

Bir akıllı telefonda dünyada birinci olan Gimbal Hareket Kamerası, LG WING’in İkinci Ekranını kullanışlı bir tutma alanı haline getiriyor. Böylece, klâsik çubukla gerçekleştirilmesi güç olan tek elle yatay modda yapılan çekimler daha net ve pürüzsüz manzaralar içeriyor. LG WING, kamera açısını denetim etmek için bir kumanda kolu, sarsıntıları ve bulanıklığı azaltmak için bir kilit, hareket halindeyken daha yumuşak görüntüler için takip modu, ritmik ve dinamik hareketleri yakalamak için birinci şahıs izleme modu, en az üst ve aşağı sallamayla yatay hareket için kaydırma takibi üzere tipik olarak sadece gerçek bir gimbal üzerinde bulunan fonksiyonlar sunuyor.

LG WING Özellikleri

 • Çip: Qualcomm® Snapdragon™ Snapdragon ile Entegre 765G 5G Taşınabilir Platform X52 5G Modem-RF Sistem
 • Ekran:
  Ana Ekran: 6.8-inch 20.5:9 FHD+ P-OLED FullVision (2,460 x 1,080 / 395ppi)
  İkinci Ekran: 3.9-inch 1.15:1 G-OLED (1,240 x 1,080 / 419ppi)
 • Hafıza: 8GB RAM / 128 ROM / microSD (2TB’a kadar destekli)
 • Kamera:
  • Art: Ultra Yüksek Çözünürlük (64MP OIS Genişlik  (F1.8 / 78°/ 0.8µm) / 13MP Ultra Geniş Açılı Kamera (F1.9 / 117° / 1.0µm) / 12MP Ultra Geniş Büyük Piksel (F2.2 / 120° / 1.4µm)
  • Ön: 32MP Geniş Açılı Kamera  (F1.9 / 79.6° / 0.8µm)
 • Pil: 4,000mAh
 • İşletim Sistemi: Android 10.0 (Q OS)
 • Boyut: 169.5 x 74.5 x 10.9 mm
 • Tartı: 260g
 • Ağ: 3G / 4G / 5G
 • Bağlanabilirlik: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.1 / NFC / USB Type-C (USB 3.1 Gen 1 Compatible)
 • Renkler: Aurora Gri
 • Başka:  Gimbal Motion Kamera / Ön Pop Up Kamera / Hexa Motion Stabilizatör / LG Creator’s Kit / İkili Kayıt / Black Stabilizer (Siyah Dengeleyeci) / LG 3D Ses Motoru / AI CAM / Q Lens / Google Lens  / Google Assistant / Ekran İçi Parmak Izi Sensörü / IP54 Suya ve Toza Karşı Sağlam / Qualcomm® Quick Charge™ (Hızlı Şarj) 4.0+ Teknolojisi / Kablosuz Şarj Özelliği / MIL-STD 810G Askeri Dayanıklılık Sertifikası
Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı