Android

Genişletilebilir Ekranlı Telefon: Oppo X 2021

Katlanabilir telefonların yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladığı şu günlerde Oppo da genişletilebilir ekranlı telefon Oppo X 2021 konsept modeliyle kullanıcıların karşısına çıktı. Pekala, konsept dizaynla karşımıza çıkan Oppo X 2021 özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor? Gelin Oppo’nun konsept modelini yakından tanıyalım.

Oppo X 2021 Özellikleri

Bildiğiniz üzere Oppo, 2018 yılında ekran çentiğinden kurtulmak ismine Oppo Find X’te kızaklı bir kamera sistemine yer vermişti. Bugünse yeni bir teknolojiyle karşımıza çıkan Oppo, ekran altı selfie kamerasına da sahip olan genişletilebilir ekranlı Oppo X 2021 modelini duyurdu.

Oppo tarafından yapılan açıklamalara nazaran, kelam konusu telefonun boyutunun kullanıma nazaran değişebileceğini görmekteyiz. Bu kısımdaysa kullanıcılar kelam konusu telefonun ekranını 6.7 inç yahut 7.4 inç boyutlarına ayarlayabilecekler.

Kullanıcılara farklı bir akıllı telefon tecrübesi sunmak ismine bu konsept tasarımı geliştirdiklerini duyuran firma, tıpkı vakitte telefonla görüntü izlerken ekranın manzara oranı da izlenen görüntüye nazaran otomatik olarak ayarlanabileceğini de belirtiyor.

Olağan kullanımda 6.7 inçlik bir akıllı telefon boyutunda olan X 2021’in genişletilebilir ekranına ise Warp Track ismi veriliyor. Bu ekranınsa esnek bir yapıya sahip olduğunu da tabir eden firma, birebir vakit bu OLED ekranın hayli güçlü olduğunu da söylüyor. Kelam konusu bu OLED ekranı güçlü hale getiren katmanınsa 0.1 mm kalınlığında olduğu da firma tarafından açıklanan ayrıntılar ortasında yer alıyor.

Aygıtın ekranının genişletilmesini sağlayan çift motor ayrıyeten, daralma ve genişle sırasında ekranda rastgele bir iz bırakmıyor. Bu çift motorsa aygıtın her iki tarafına da eşit güç uygulayarak ekranı daraltıp yahut genişletebiliyor.

Bunun yanı sıra düzenlenen aktiflik sırasında X 2021’in dinamik bir çerçeveye de konut sahipliği yaptığı belirtiliyor. Ayrıyeten özel olarak geliştirilen 2’si 1 ortada levha tasarımı ve panelin çabucak altında yer alan metal dayanak katmaları da aygıtın esnek ekranının kırılmasını engelliyor.

Tüm bunların haricinde şimdilik bu konsept telefonun özellikleri hakkında rastgele bir ayrıntılı açıklama yapılmadı. Lakin, Oppo’nun yakın gelecekte bu konsept modelinin özelliklerini detaylandıracağı iddia ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı