Online Oyunlar

Game of Thrones’un 300 yıl öncesini anlatan dizi Fire and Blood’dan gelişme

Game of Thrones‘un (Taht Oyunları) öncüsü olarak yayınlanması beklenen seri, TV’lere bir adım daha yaklaştı. George R.R. Martin‘in Targaryen ailesi üzerine seçmelerinden oluşan Fire and Blood (Ateş ve Kan) kitabını temel alan House of the Dragon (Ejderha Evi) dizisi için artık başrol belirlenmiş durumda. HBO’nun yaptığı duyuruya nazaran Viserys Targaryen rolünü Paddy Considine üstlenecek.

Considine daha evvel Hot Fuzz, The Borne Ultimatum, Peaky Blinders ve 2020 HBO dizisi The Outsider’da rol almıştı. Karakter özetine nazaran Viserys Targaryen “sıcak, kibar ve düzgün bir insan” lakin “düzgün insanların eksiksiz hükümdarlar olmaları gerekmiyor.

House of the Dragon dizisi The Game of Thrones’un vaktinden 300 yıl öncesinde geçecek ve birinci dönemi için 10 kısma karar verilmiş durumda. Dizinin temel aldığı kitap Fire and Blood 2018 yılında Martin tarafından yayımlanmıştı ve Martin’in Targaryen hükümdarlarının vakit çizgisini sunmayı planladığı iki ciltlik yayımın birincisini oluşturuyor.

House of the Dragon, ortak üretimciler olarak Martin’i ve 2014 yılındaki Hercules ve 2018 yılındaki Rampage’ın imalcisi Ryan Condal‘ı isimlendiriyor. Condal ve altı Game of Thrones kısmının daha evvelki direktörü Miguel Sapochnik dizinin sorumluluğunu üstlenecek ve markanın ünlü sorumlu ikilisi D.B. Weiss ve David Benioff’un yerini alacaklar.

Şimdi bir yayım tarihi bulunmuyor lakin HBO önderi Casey Bloys, Ocak ayında yaptığı bir açıklamada “en uygun tahminiyle” dizinin 2022 yılında yayımlanacağını söylemişti. Martin de geçtiğimi Ekim ayında Condal’ın şimdiden “ciddi ölçüde yazım” yaptığını kendi sitesinde söylemişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Kırşehir merkezden ben Mehmet Kaya. Selam sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler 09-10-2020 21:51:45

  2. Antalya merkezden ben Mehmet Kaya. Merhaba siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun 12-10-2020 14:57:45

  3. Afyon merkezden ben Diyar Acar. Selamın aleyküm siten harbiden dikkatimi çekti, tebrikler 20-02-2021 03:06:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı