Android

Galaxy S22 Ultra, Gelişmiş 108 Megapiksel Art Kamerayla Gelebilir

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın geçmişte ortaya çıkan söylentilerde yer alan bilgilerden farklı olarak, Çin merkezli yeni bir kaynak üzerinden gelen bilgilere nazaran üçüncü kuşak 108 megapiksel birincil kamera sensörüne sahip olduğu söyleniyor. Şirketin, Galaxy S22 Ultra’ya daha yüksek çözünürlüklü bir kamera sensörü getirmesi bekleniyordu. Lakin Samsung, Galaxy S21 Ultra’da esasen bulunan sensörün daha rafine bir versiyonunu kullanacak üzere görünüyor. Koreli teknoloji devi, şimdi yeni amiral gemisi akıllı telefon ile ilgili bir bilgi paylaşmadı. Fakat tekrar de akıllı telefonun kamerası hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Samsung, bu yıl Şubat ayında Samsung Galaxy S21 Ultra’yı 108 megapiksel birincil art kamera sensörü ve başka üç sensöre sahip olacak halde tasarlanmış halde piyasaya sürdü. Nisan ayında ise şirketin yeni kuşak Galaxy akıllı telefonlar için kamera modülleri üretmek üzere Olympus ile ortak olabileceği bildirilmişti. Bu söylentilerin üzerine birebir ayda Galaxy S22 Ultra için sav edilen sızıntılar, Olympus markasıyla birlikte 200 megapiksel kamera sensörüne işaret ediyordu. Artık ise Çinli tanınmış bir tipsterın Weibo’da yaptığı paylaşım, şirketin yeni akıllı telefon serisinde beklenenin tersine üçüncü jenerasyon 108 megapiksel sensörü kullanacağını belirtmekte.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Tipster, şirketin Galaxy S21 Ultra’da kullandığı 108 megapiksel sensörü, yazılım optimizasyonlarıyla geliştireceğini belirtiyor. Samsung, Ocak ayında Galaxy S21 Ultra’da kullanılan ISOCELL HM3 manzara sensörünü duyurmuştu. Şirket, bahsi geçen sensörü yeni akıllı telefon serisinde kullanılmak üzere geliştiriyor. Bunların yanı sıra, daha yüksek megapiksele sahip sensörler her vakit daha düşük megapiksel sayısına sahip bir sensörden daha düzgün olamayabiliyor. Şirket, Galaxy S22 Ultra için 108 megapiksel sensörü muhafazasının yanında, manzara işlemcisini daha güzel ve daha optimize hale getirecek. Bu da fotoğraf ve görüntü kalitesinde değerli iyileştirmeler görebileceğimiz manasına geliyor.

Son olarak Galaxy S22 Ultra’nın da içinde bulunduğu Galaxy S22 serisiyle ilgili şimdi resmi bilgilerin olmadığını belirtelim. Fakat geçmiş sızıntılar, Galaxy S22’nin 50 megapiksel birincil sensör, 12 megapiksel ultra geniş lens ve 3x optik zoomlu 12 megapiksel telefoto lens içeren üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacağını söylüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı