Ücretsiz Oyunlar

Facebook’tan Yeni VR Uygulaması: Horizon Workrooms İndirmeye Hazır!

Facebook geçen yıl, konuttan çalışanların Oculus Quest aracılığıyla daha sürükleyici bir tecrübe kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış sanal bir ofis heyetimi olan Infinite Office’i tanıtmıştı. Şimdiyse şirket, Quest 2 başlığı için hibrit çalışma ortamlarının artan oranda benimsenmesiyle sanal gerçeklik ortamlarında iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmanıza imkan tanıyan yeni bir uygulamayı duyurdu.

Horizon Workrooms isimli VR uzaktan çalışma uygulaması, iş arkadaşlarınızla kendinizin bir avatar versiyonu olarak yahut olağanda bir görüntü konferans hizmeti kullanarak yaptığınız üzere arayarak sanal olarak buluşmanıza imkan sağlamak için geliştirilmiş. Sanal heyetimde yanınızda fizikî bir masa, klavye ve bilgisayar bulunabiliyor ve bu da gerçek dünyada tecrübesine yaklaşmanızı sağlıyor.

Sanal toplantı sırasında çok fazla seçeneğiniz bulunuyor. İş arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapabilir yahut paylaşılan beyaz tahtalar üzerinde işbirliği yapabilirsiniz. Ayrıyeten sanal odayı duruma nazaran özelleştirme seçeneğine de sahipsiniz. Uygulamanın not almak, belge paylaşmak ve sohbet iletileri göndermek için kullanabileceğiniz bir web sürümü de var. Ayrıyeten Google Takvim yahut Outlook aracılığıyla bir toplantı planlayabilir ve davet gönderebilirsiniz.

Uygulama, bugün başlatılan açık beta programı aracılığıyla Quest 2’de fiyatsız olarak sunuluyor. VR’de en fazla 16 kişi bir ortaya gelebiliyor ve bir görüntü konferansa 50’ye kadar iştirakçi katılabiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

23 Yorum

  1. Merhabalar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı