Haberler

Eski Bilgisayarlarda Yeni Wi-Fi Teknolojisi: TP-Link Archer T3U Plus

Wi-Fi teknolojileri daima gelişiyor; her yeni teknoloji ile daha yüksek irtibat suratı, daha geniş kapsama alanı ve daha fazla aygıt dayanağı geliyor. Bu gelişen teknolojilerden yararlanabilmek için masaüstü ya da taşınabilir bilgisayarların da (yani alıcı ürünlerin) bu teknolojileri desteklemesi gerekiyor. Kullanıcılar, Wi-Fi teknolojisi geliştikçe bilgisayar değiştirmek zorunda değiller. USB’den bilgisayarlara bağlanan Wi-Fi adaptörler, bu işe yarıyor.

TP-Link, gelişmiş özelliklere sahip yeni bir Wi-Fi adaptörü satışa sundu. Archer T3U Plus model isimli eser, yüksek yararlı, çift bantlı Wi-Fi teması sağlıyor. İki farklı banttan Wi-Fi sinyallerini yayan adaptör ile yüksek süratlerde irtibat ve online oyun, HD görüntü üzere uygulamaları kesintisiz yapmak mümkün. AC (Wi-Fi 5) takviyeli olan aygıt, 5 GHz bandında 867 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 400 Mbps olmak üzere toplamda 1300 Mbps kablosuz suratlara ulaşabiliyor.

Özel anten mimarisi ile daha geniş kapsama alanı

Archer T3U Plus, gelişmiş, yüksek çıkarlı, seri anten yapısına sahip. Bu nedenle bilgi iletimini ve sinyal alım gücünü üst çıkararak kapsama alanını genişletiyor. Böylelikle meskenin her yerinden Wi-Fi ağına bağlanmak mümkün oluyor. Ayrıyeten anteni ayarlanabilir olduğundan, tarafı değiştirilerek performans daha artırılabiliyor.

TP-Link’in yeni adaptörü tıpkı vakitte MU-MIMO teknolojisine sahip. Bu da eşzamanlı iki bilgi akışı yapmasını ve uyumlu bir yönlendirici ile (MU-MIMO destekli) çalıştığında ağ verimliliğini artırmasını sağlıyor.

TP-Link’in tüm eserleri üzere son derece kolay bir biçimde kurulan eser, WPA/WPA2 şifreleme standartlarıyla kablosuz temasın güvenliğini de artırıyor. Windows (10/8.1/8/7) ve macOS işletim sistemlerini destekleyen eser, hem masaüstü hem taşınabilir bilgisayarlarda USB’ye takılarak kullanılabiliyor.

Archer T3U Plus’un tavsiye edilen satış fiyatı ise 27 USD (KDV dahil).

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı