Ücretsiz Oyunlar

En Kolay VPN: Opera’nın Dahili VPN’i Nasıl Kullanılır?

Şayet bilgisayarınızda kullanmak için bir VPN arıyorsanız ve bu VPN’i yalnızca sörf yapmak için kullanacaksanız, karmaşık ve çok da stabil çalışmayan VPN uzantıları / uygulamaları ortasında kaybolmak ya da bir VPN hizmetine para ödemek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, tarayıcı olarak Opera’yı kurmanız kâfi.

Evet, Opera hem PC’de, hem de Android’de dahili bir VPN sunuyor. Üstelik bu özellikten faydalanmak için karmaşık ayarlarla uğraşmanız gerekmiyor. Artık gelin, Opera’nın dahili VPN’ini, PC’mizde nasıl kullanabileceğimize göz atalım.

Opera VPN Nasıl Açılır?

Ayarlar sayfasında VPN kısmının altında, 2 farklı seçenek daha bulunuyor. Bunlardan birincisi “Varsayılan arama motorları için VPN’i baypas edin” seçeneği. Bu seçeneği açarsanız, VPN açık da olsa, arama yaparken baypas edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle, sık sık karşınıza çıkacak “Ben robot değilim” sorgularından da kurtulabilirsiniz.

İkinci seçenek ise “Tarayıcıyı başlatırken VPN’e bağlan” seçeneği. Bu seçenek açılırsa, Opera’yı her açtığınızda VPN’in de çalışmasını sağlamak mümkün. VPN’i manuel olarak açmak istiyorsanız, bu seçeneği kapatın.

Opera VPN Nasıl Kullanılır?

Yeniden tıpkı menüdeki “VPN’e bağlan” seçeneği ile, VPN özelliğini anlık olarak açıp kapatabilirsiniz.

Opera VPN’in Dezavantajı

Gördüğünüz üzere, Opera’nın dahili VPN özelliğini kullanmak son derece kolay. Lakin bir de dezavantajı var; bu VPN yalnızca Opera üzerinde çalışıyor. Yani farklı bir tarayıcı kullanırken ya da bir uygulama için VPN kullanmak istediğinizde, Opera işinize yaramayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı