Haberler

Elon Musk’ın Twitter Satın Alımı Beklemeye Alındı

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı 43.4 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaştığını kamuoyuna duyurmuştu. Bu satın alım muahedesi gündemi meşgul ederken, Elon Musk Twitter satın alımı ile ilgili kısa müddet evvel kıymetli bir açıklamada da bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yayınlayan milyarder iş insanı Musk, açıklamasında ”Şu an platformdaki düzmece kullanıcıların hesaplaması devam ettiği için satın alma mutabakatı süreksiz olarak beklemede. Bu geçersiz kullanıcıların sayısı toplam sayının yüzde 5’inden daha az.” tabirlerine yer verdi.

Şimdilik, Twitter cephesinden mevzuyla ilgili rastgele bir resmi açıklama gelmedi. Ancak şirket, Mayıs ayının başında bir duyuru yayınlamış ve platformdaki geçersiz hesapların oranının yüzde 5‘i geçmediğini belirtmişti. Bunun yanı sıra Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformdaki tüm düzmece hesapları ve botları kaldıracağını da söz etmişti.

Elon Musk’ın bu açıklamalarının akabinde Twitter payları de yaklaşık yüzde 17.7 bedel kaybederek 37.10 dolar düzeyine kadar geriledi. Musk’ın şimdilik Twitter’ı satın almaktan vazgeçip vazgeçmeyeceği bilinmiyor. Ancak, mutabakat gereği şayet Musk satın alım sürecini fesih ederse 1 Milyar dolar kıymetinde bir tazminat ödemesi gerekecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı