Haberler

Elon Musk: Starlink Uydu İnternet Suratını İkiye Katlayacağız

SpaceX’in uydudan internet hizmeti kısa bir mühlet evvel herkesten kayıt almaya başlamıştı. Hatta biz de bu internet hizmetine depozitomuzu ödeyip kaydımızı yaptırdık. Starlink uydu internet projesi kullanıcılar tarafından merak edilirken, beta kiti alan kullanıcılardan da birinci sürat testi sonuçları gelmeye başladı.

Twitter üzerinden yayınlanan test sonuçlarına bakacak olursak, beta kiti alan bir kullanıcının Starlink uydu interneti ile 77 ila 130 Mbps ortasında değişen suratlara ulaştığını görüyoruz. Birebir vakitte kelam konusu kullanıcı, Starlink internet servisinin gecikme mühletinin ise 30 ms ila 40 ms ortasında olduğunu da belirtiyor.

Starlink internet servisiyle ilgili paylaşılmış olan test sonuçlarına ise Elon Musk’tan karşılık geldi. Bu kısımdaysa önümüzdeki devirde internet servisinin suratının iki katlanacağını söz eden CEO, internet suratının ise 300 Mb/s‘ye çıkacağını ve gecikme mühletinin de 20 ms düzeyine kadar düşeceğini müjdeledi.

Tıpkı vakitte uydu internet hizmetine 2021’nin sonuna kadar dünyanın birden fazla yerinden erişilebileceğini de belirten Musk, gelecek yıla kadar kelam konusu servisin global olarak kullanılabileceğini de söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı