Steam

Elgato, Xbox Series X ve Series S Dayanağını Duyurdu

Whatsapp’ta PaylaşTwitter’da PaylaşFacebook’ta PaylaşLinkedin’de Paylaş

En tanınan manzara yakalama kartları üreticilerinden olan Elgato, ürettiği yakalama cihazlarının Xbox’ın yeni jenerasyon konsollarıyla (Xbox Series X ve Series S) çalışacağını doğruladı.

Teknik Pazarlama Temsilcisi Phil Eggebrecht, Elgato alt başlığındaki bir Reddit gönderisinde, Xbox topluluğunun tasalarını lisana getirdi. Eggebrecht, “Elgato oyun yakalama aygıtları, Xbox Series X ve Xbox Series S’te de oyun yakalamayı destekleyecek. Oynanış, denetim paneli manzaraları yahut rastgele bir manzarayı Elgato aygıtları ile 10 Kasım’daki lansman gününden itibaren yeni kuşak Xbox’ta kaydedebileceksiniz.” dedi.

Açıklamanın devamında en dikkat alımlı kısım ise “Elgato’nun mevcut tüm yakalama aygıtları yeni kuşak Xbox konsolları destekleyecektir” kısmı. Ayrıyeten bu açıklama, Elgato Game Capture HD üzere artık desteklenmeyen kartların yeni kuşak Xbox konsollarıyla uyumlu olduğunun onaylanmadığı manasına da gelebilir.

Bu açıklamaların akabinde Elgato’nun Xbox Series X ve S’te 4K ve 1440p çözünürlüğünde kayıt takviyesine de değinilmiş. 4K60 Pro MK.2 modelinin 1440p120 HDR sinyallerini desteklediği söyleyen Eggebrecht, bu özelliğin Xbox Series X ve S için şimdi doğrulanmadığı da belirtiliyor. Ama 4K60 Pro MK.2 ve 4K60 S+ ile 4K60 HDR yakalamanın desteklendiği de not olarak eklenmiş.

Elgato ayrıyeten, Xbox Series X ve S konsollarının HDMI 2.1 takviyesiyle ilgili yayıncıların kaygılarını gideriyor. Bu noktada yayıncıların HDMI 2.1 kablosuna muhtaçlığı olmadığını söyleyen Elgato yetkilisi, HDMI’ın geriye dönük uyumlu olduğunu, bu nedenle Elgato aygıtlarının HDMI 2.1 uyumsuzluğuna karşın Xbox Series X ve S ile meselesiz bir formda çalışacağını belirtiyor.

Pekala Elgato Yakalama Aygıtları PlayStation 5 Destekliyor mu?

Bir PlayStation 5 almayı düşünüyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Elgato şu anda “uyumluluğu resmi olarak onaylayamayacağını” söylüyor, fakat bu aygıtlarının uyumlu olmayacağı manasına gelmiyor. Elgato aygıtları muhtemelen test süreçlerinden geçiyor ya da bir çeşit resmi sertifika süreci devam ediyor.

Bu bahiste da açıklama yapan Phil Eggebrecht, PS5 takviyesi ile ilgili yakında resmi bir duyurunun yapılabileceğine dikkat çekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Rize merkezden ben Oğuzhan Uğur. Selamlar paylaşımınız ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-11-2020 04:48:08

  2. Erzurum merkezden ben Nisan Duru Akça. Mrb web siteniz inan ki hoşuma gitti, teşekkürler 20-03-2021 20:01:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı