Ücretsiz Oyunlar

Efsane Oyun Yayıncısı Ninja, 1 Yıllık Ayrılıktan Sonra “Evine” Geri Döndü

Ünlü oyun yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins bir defa daha Twitch’e döndü. Yayıncı, ünlü olduğu platform ile çok yıllık bir mutabakat imzaladı.

Yaptığı bir açıklama ile tekrar tam vakitli olarak yayın yapmaya geri dönmek ve hayranlarıyla buluşmak için heyecanlı olduğu söyleyen Ninja, hangi platformun en düzgünü olduğunu belirlemek için güzelce düşündüğünü, Twitch’in de süreç boyunca destekleyici olduğunu, genel meslek amaçlarını daha yeterli anladığını söyledi. 

Ninja, Twitch üzerinde yayın yapmaya on yıl evvel başlamış ve devasa bir takipçi kümesi oluşturmuştu. Lakin Ağustos 2019’da bu platformdan ayrılarak Mixer’a geçiş yapmıştı. Microsoft, Mixer’i büyütmek için Ninja ve başka çok izlenen yayıncılar ile özel anlaşmalar yapmış ama Twitch, Facebook Gaming ve YouTube Gaming ile rekabet edememişti. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise Mixer kapatıldı. Ninja, hür kalmasının akabinde bir sonraki atağını planlaması sırasında Twitch ve YouTube üzerinde birkaç sefer yayın yapmıştı.

Ninja’nın bir yıldız olarak gücü reddedilebilir değil. Twitch üzerinde 15 milyon takipçi ve YouTube üzerinde 24 milyon aboneye sahip durumda. Ayrıyeten Blevins, Fortnite içinde kendi görseline (skin) sahip olan ilik oyuncu olmuştu ve kısa bir mühlet içerisinde Fall Guys’ta yeni bir adede sahip olacak. Twitch’e dönüşü epey büyük bir hadise ve muhtemelen akış hizmetinin rakiplerine karşısında güçlü kalmasına büyük yardımda bulunacaktır.

Ninja’nın geçtiğimiz yıl Mixer’e geçmesi, yayın hizmetleri ortasında en çok izlenen yayıncılar için bir savaşın başlamasına sebep olmuştu ve birtakım yayıncılar Twitch, Facebook Gaming, Mixer yahut YouTube Gaming üzerinde kalmaya devam ederken öbürleri farklı platformlara geçiş yapmışlardı. Geçtiğimiz yıl Mixer’e geçmiş olan bir öbür öne çıkan yayıncı Michael “Shroud” Grzesiek de geçtiğimiz ay kendi özel muahedesi ile Twitch’e döndü. Soleil “Faze Ewok” Wheeler için de birebir durum geçerli.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı