Steam

EA Play, Xbox Game Pass PC İçin Gecikecek

Microsoft, Eylül ayında Xbox Game Pass kütüphanesine EA Play oyunlarının da ekleneceğini duyurmuştu. Bildiğiniz üzere EA Play de Electronic Arts tarafından oluşturulmuş ve Microsoft’unkine benzeri bir abonelik servisi. Bu büyük kütüphaneye Game Pass Ultimate ile hiçbir ekstra fiyat ödemeden sahip olunacağı da açıklamalar ortasındaydı.

Servis, 10 Kasım tarihinde Xbox oyun konsolu sahiplerine sunulurken, 15 Aralık ise PC oyuncuları için belirlenmişti. Öte yandan tabiri caizse bir son dakika golü geldi. Microsoft makus bir haber vererek EA Play entegrasyonunun PC için 2021 yılına ertelendiğini ve net bir tarih olmadığını paylaştı. Bu ertelemenin ayrıntıları hakkında ise rastgele bir verilmiş değil.

Gönderi, entegrasyonun gerçekleştirilmesiyle ilgili rastgele bir teknik zorluktan bahsetmiyor. Bu da büyük ihtimalle çözülmesi gereken bir cins lisanslama sorunu olabileceğini akıllara getiriyor. EA Play ve PC için Xbox Game Pass ortasındaki temas hakkında daha fazla ayrıntısı bakalım ne vakit öğrenebileceğiz?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çankırı merkezden ben Melisa Akça. Slm bu web sitesi ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım 18-01-2021 16:20:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı