Steam

DualSense, Analog Çubuk Kayma Sorunu İle Gündemde

PlayStation 5 ile bir arada duyurulan DualSense gelişmiş tetik hissi, dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler üzere ayrıntılarla oyuncuların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Oyunculara büsbütün yeni jenerasyon bir oyun tecrübesi vaat eden DualSense analog çubuk kayma sorunu ile gündeme geldi.

Bildiğiniz üzere analog çubuk kayma sorunu denetimcilerin endişeli düşü. Uzun kullanım sonrasında ortaya çıkan bu sorun ise birçok oyun kolunda görülebiliyor. Lakin, EverGreatestxX isimli Reddit kullanıcısının yaşamış olduğu durum biraz daha farklı.

Bu kısımda Reddit kullanıcısı PlayStation 5’i satın aldıktan yaklaşık 10 gün sonra DualSense’in analog çubuğunun oyuna kendi kendine komut gönderdiğini tabir ediyor. Yaşanılan bu sorun sonrasında DualSense’i sıfırladığını söyleyen kullanıcı, tıpkı vakitte PS5’i kapatıp açtığını hatta denetimciyi bir gece boyunca şarj ettiğini de belirtmiş. Lakin tüm bu sistemleri deneyen Reddit kullanıcısı sorunun çözülmediği söylüyor.

Bunun yanı sıra ktg15 ve Verity21 isimli Reddit kullanıcılarının da paylaşmış olduğu görüntülere bakacak olursak, birebir meseleden şikayetçi olduklarına şahit olmaktayız. Kullanıcılar tarafınca paylaşılan görüntüleri incelediğimizdeyse rastgele bir komut verilmemesine karşın karakterin kendi kendine hareket ettiğini gözlemliyoruz.

Şimdilik Sony cephesinden DualSense analog çubuk kayma sorunu ile ilgili rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat bahisle ilgili paylaşılan raporlara nazaran Sony analog çubuk kayma sıkıntısını garanti kapsamına alıyor. Böylelikle bu sorunu yaşayan kullanıcıların mağduriyeti giderilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı